Доступність посилання

ТОП новини

У Латвії серед абітурієнтів зросла зацікавленість «практичними» професіями


Рига – Вищі навчальні заклади Латвії розпочали набір нових студентів. Щоб полегшити абітурієнтам процес вибору учбового закладу та обмежити черги, у Латвії запроваджено електронну систему подання заявок на навчання. Експерти зазначають, що майбутні студенти вибирають практичні освітні програми, зокрема зростає зацікавленість у сільськогосподарських професіях.

Позаду гаряча пора шкільних іспитів і більшість колишніх школярів задумується над тим, в якому з вищих учбових закладів продовжити навчання. Дехто має намір вчитися за кордоном, переважна ж частина абітурієнтів вибирає виші Латвії.

Із 2 липня латвійські абітурієнти можуть подати заявку на навчання в електронному вигляді. Універсальну електронну послугу подання документів до одинадцяти вишів Латвії пропонує єдиний державний портал.

«Спочатку слід детально все вивчити, проаналізувати, порадитися з родиною та друзями. Вибір вищого навчального закладу (ВНЗ) й освітньої програми треба зробити виважено й розумно. Коли рішення зроблене і зафіксоване в електронній системі, тоді вже слід прийти й засвідчити його», – радить керівник проектів інформаційних технологій Ризького технічного університету Імантс Пукітіс.

Враховуються результати державних централізованих іспитів

За допомогою інтернету потенційні студенти можуть стежити не лише за перебігом прийому заяв, але й довідатися про результати вступного конкурсу.

Наразі для вступного конкурсу у латвійські виші важливими є результати державних централізованих іспитів, які проводять у Латвії одночасно у всіх школах і їх перевіряє незалежна комісія.

У разі, якщо централізовані іспити майбутній абітурієнт здав на належному рівні, він може претендувати на бюджетні місця у вищих навчальних закладах Латвії. Якщо ж бюджетний конкурс абітурієнт не пройшов, залишається можливість платного навчання.

Представники приймальних комісій стверджують, що нинішні абітурієнти вибирають практичні освітні програми. Найбільш популярні: управління, економіка, комунікація, правознавство, стоматологія та архітектура.

Зростає також інтерес до сільськогосподарських професій, зокрема абітурієнти цікавляться ветеринарією, продовольчою технологією, а також будівельними програмами.

У державних вишах Латвії освіта державною мовою

У Латвії можна отримати вище академічне та професійне навчання другого ступеню.

Навчання у державних ВНЗ відбувається латиською мовою, для іноземців – англійською. У недержавних вишах є можливість навчатися на латиських, англійських чи російських потоках.

Статистичні дані свідчать, що станом на 2011 рік 23 відсотки населення Латвії мало вищу освіту.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG