Доступність посилання

ТОП новини

Якщо Литвин не підпише мовний закон, будуть судові процедури – Єфремов


Голова Верховної Ради Володимир Литвин зобов’язаний підписати закон про засади державної мовної політики, заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
За його словами, цього вимагає Конституція.

«Якщо ми уважно прочитаємо 94 статтю, то там записано, що спікер парламенту підписує, невідкладно передає Президентові на підписання відповідний закон. Норм, які би дали спікерові не підписувати проголосований закон, просто немає. Щоправда, немає норм покарання за те, що спікер не підписує. Але це вже недоліки нашого законодавства. Якщо більшість ухвалює рішення, то одна людина не може зупинити подальше його просування. В іншому випадку будуть судові процедури… Одне з подань буде зроблене вже сьогодні», – сказав Єфремов.

4 липня Голова Верховної Ради Володимир Литвин та заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко заявили про свою відставку. Водночас, оскільки Верховна Рада за відставку цих посадовців ще не голосувала, вони залишаються на посадах. Опозиція заявила, що Литвин пообіцяв їй не підписувати мовний закон.

3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який розширює сферу застосування російської мови. Опозиція заявляє, що закон був ухвалений із великою кількістю порушень, а, можливо, його ухвалення взагалі сфальсифіковане. З цього приводу в багатьох містах України оголосили безстрокові акції протесту.
XS
SM
MD
LG