Доступність посилання

ТОП новини

30 організацій українців Європи виступили проти мовного закону


Представники 30 організацій українців Європи виступили проти закону «Про засади державної мовної політики», схваленого українським парламентом 3 липня.

Про це йдеться у заяві українських організацій Європи.

«248 представників провладних сил у Верховній Раді в черговий раз виступили проти національних інтересів України і, по суті, розпочали процес знищення мови народу, котрий їх годує. Цим законом, де-факто, в Україні вводиться друга державна мова – російська, що спричинить повільне витіснення української мови з суспільного користування та її занепад», – зазначають автори заяви.

Представники організацій українців Європи назвали такий крок антидержавним, а також черговим проявом антиукраїнської політики.

«Ми, представники українських організацій Європи, виловлюємо наш протест проти політики діючої влади, зокрема проти «мовного» закону та деукраїнізації країни», – наголошують автори заяви.

“Ми робитимемо все від нас залежне, щоб донести до політиків і народів країн нашого проживання правду про ситуацію в Україні та закликатимемо їх не співпрацювати з керівництвом України! Необхідно чітко розрізняти український народ та купку пройдисвітів, котрі узурпували владу в Україні!», – заявили представники українських організацій Європи.

Серед підписантів заяви – голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький, голова Спілки українців Португалії Павло Садоха, голова Центральної спілки українців в Німеччині Людмила Млош та інші. Загалом – 30 підписів.

3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який розширює сферу застосування російської мови. Опозиція заявляє, що закон був ухвалений із великою кількістю порушень, а, можливо, його ухвалення взагалі сфальсифіковане. З цього приводу в багатьох містах України оголосили безстрокові акції протесту.
XS
SM
MD
LG