Доступність посилання

ТОП новини

Freedom House: Захід може застосувати санкції щодо України


Девід Креймер
США можуть застосувати санкції щодо України через порушення прав людини. Про це повідомив президент Freedom House Девід Креймер під час презентації продовження звіту організації щодо ситуації в Україні «Б’ючи на сполох – раунд 2: на захист демократії в Україні».

«На Заході обговорюється можливість застосування санкцій щодо України. У звіті ми говоримо, що хоча ми не є прихильниками санкцій у цей час, але існує можливість того, що США застосують санкції, як, наприклад, вони застосовують щодо Росії, щоб це служило дзвоником для вищих ешелонів влади, що країна перебуває на хибному шляху», – зауважив Девід Креймер.

У звіті Freedom House наголошується, що Конгрес США розглядає законопроект, спрямований, насамперед на Росію, щодо запровадження заборони на в’їзд та арешту активів посадовців, які порушували права людини. Відповідно до останньої редакції цього законопроекту, яка є у Сенаті, його можуть застосувати й до інших країн, включаючи Україну. Крім того, підтримка такого застосування закону зростає серед експертів і депутатів парламентів країн Заходу, навіть серед окремих депутатів українського парламенту.

«Слова «Україна» і «санкції» дедалі частіше вживаються поряд – і це відображає рівень розчарування західних посадовців тим, що Віктор Янукович, здається, не чує і не бажає слухати їхніх аргументів», – зазначається в звіті.

У звіті також є рекомендації щодо покращення ситуації для громадянського суспільства, медіа, у сфері виборів, припинення вибіркових переслідувань і протидії корупції.

«Відсутність покращення у цих напрямках означатиме, що обговорення можливості застосування санкцій проти українських посадових осіб – яке сьогодні обмежується приватними розмовами у середовищі політиків і лідерів, відповідальних за зовнішню політику – вийде на новий рівень», - зазначається у звіті.
XS
SM
MD
LG