Доступність посилання

ТОП новини

Посуха охопила близько 50% посiвiв сільгоспкультур – Укргiдрометцентр


Вiд посухи і температурного стресу через аномально спекотну погоду в Українi страждають близько 50% посiвiв сiльськогосподарських культур, повiдомила в четвер начальник агрометеорологiчного вiддiлу Українського гiдрометцентру Тетяна Адаменко.

За словами Адаменко, посушливими явищами охопленi переважно пiвденно-схiднi та центральнi регiони. При цьому вона зазначила, що ефективнi дощi в низцi областей вiдсутнi ще з кiнця квiтня.

«Катастрофи немає, але умови для формування майбутнього врожаю в цих областях несприятливi», – зазначила начальник агрометеорологiчного вiддiлу.

Адаменко повiдомила, що через високi температури не лише повiтря, а й ґрунту (на пiвднi вiн прогрiвся до 70 градусiв) вiдбувається «пригнiчення» рослин.

Вона уточнила, що на раннi зерновi така погода особливого впливу вже справити не може, оскiльки врожай сформовано, а найбiльше вiд посухи та спеки потерпають пiзнi культури. Зокрема, за її словами, високi температури та вiдсутнiсть дощiв негативно позначається на кукурудзi. Агрометеоролог не виключила, що в такiй ситуацiї врожайнiсть цiєї культури буде нижчою, нiж очiкувалося ранiше. Україна поточного року через погоднi умови розпочала збирання зернових ранiше за традицiйнi термiни. Осiння посуха, сильнi зимовi морози й аномально тепла весна призвели до зменшення врожайностi зернових.

Мiнагропрод прогнозує 45–47 мільйонів тонн урожаю зерна проти рекордних 56,7 мільйонів тонн у 2011 роцi.
XS
SM
MD
LG