Доступність посилання

ТОП новини

Литовські депутати організували пікет на захист української мови


Сьогодні у Вільнюсі біля Посольства України в Литовській Республіці відбувся пікет на захист української мови як державної в Україні. Пікет організували депутати Сейму Литви Ґінтарас Сонґайла та Казімерас Уока за підтримки місцевих українців.

Як повідомив Радіо Свобода представник української громади Литви Василь Капкан, учасники пікету тримали гасла: «Без мови немає нації», «Українській державі – українську мову».

До учасників пікету вийшов радник Посольства України в Литві Сергій Попик. Він наголосив, що процедура ухвалення «мовного законопроекту» ще не завершена, адже його ще мають підписати Голова Верховної Ради та Президент України.

3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який розширює сферу застосування російської мови. Опозиція заявляє, що закон був ухвалений із великою кількістю порушень, а, можливо, його ухвалення взагалі сфальсифіковане. З цього приводу в багатьох містах України оголосили безстрокові акції протесту.
XS
SM
MD
LG