Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк вимагає увімкнути «Раду-3»


Опозиція вимагає увімкнення системи особистого голосування «Рада-3» у залі пленарних засідань парламенту, заявив один з її лідерів Арсеній Яценюк. За його словами, це ключова умова для відновлення роботи опозиції в парламенті.

Арсеній Яценюк наголосив, що нині усі закони ухвалюються із порушення вимоги Конституції щодо особистого голосування депутатів.

«Це вже не Верховна Рада. Лавка якась. Навіть, завідувача лавкою немає тому, що спікера немає у центральному кріслі. Весь міф про стабільність Президента Януковича зруйнувався. Ми вважаємо, що будь-які рішення, які приймаються у цьому парламенті є неконституційними», – заявив Яценюк.

Арсеній Яценюк запевнив, що опозиція готова до конструктивного розгляду будь-яких законопроектів, якщо буде виконана вимога про особисте голосування депутатів.

«Наша вимога – виконання чинної Конституції: включити систему особистого голосування. Ми готові розглядати будь-які питання, тільки не з тим, хто махає рукою у залі, а з конкретними народними депутатами, які несуть персональну відповідальність за свій голос. Система особистого голосування – це наша ключова вимога. Це єдиний механізм відновлення легітимності нашого парламенту», – сказав Яценюк.

У 2007 році за часів свого спікерства Яценюк був ініціатором нової системи «Рада-3». Система забезпечує особисте голосування депутатів за принципом «сенсорний палець». Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку «За», «Проти», або «Утримався». Передбачається, що якщо протягом 11 наданих для голосування секунд парламентар відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується.
XS
SM
MD
LG