Доступність посилання

ТОП новини

Рак мозку та емоції натовпу


Кардинально новий підхід у діагностиці ракових захворювань мозку запропонувала група вчених Центру неврологічних хвороб при Гарвардському університеті. Внаслідок дослідження науковці продемонстрували, що рак мозку можна фіксувати без хірургічного втручання, як це практикувалося досі.

Результати нового дослідження надруковані в інтернет-ресурсі Neuro-Oncology. Провідний професор дослідження Анна Кричевськи зазначає, що нововинайдений тест потребує подальшого розвитку і вивчення, однак вже зараз його можна застосовувати в медичній практиці діагностики без хірургічного втручання.

Відкриття було зроблене під час дослідження 118 пацієнтів із різними видами ракових захворювань мозку. Учені, зокрема, помітили, що аналіз складу молекул під назвою мікроРНК у спинномозковій рідині можна використовувати для визначення наявності гліобластоми, найбільш поширеного і летального раку мозку.

Сам тест є дуже простим і недорогим у масовому використанні. Такий самий процес можна застосовувати у визначенні ракових захворювань в інших частинах людського організму, які поширили свої метастази на мозок. Ба більше, цей метод дає можливість його використання під час моніторингу лікувального процесу.

Розгадка людських намірів

Науковці із медійної лабораторії Масачусетського технологічного інституту розробили комп’ютерну програму, яка може визначати характер емоцій багатьох людей по їхніх обличчях. Про це повідомляє британський журнал New Scientist.

Програма дозволяє звіряти фотозображення натовпів людей і зчитувати по їхніх обличчях реакції на ті чи інші події. Це, в свою чергу, може репрезентувати громадську думку набагато точніше, ніж традиційні опитування.

Цю комп’ютерну програму можна також використовувати в комерційних цілях, визначаючи масове ставлення до тієї чи іншої продукції і відповідної її реклами.

Однак, на думку винахідників, найбільший ефект від нової програми буде лежати в площині соціально-політичного зондажу суспільства з впливом на результати виборів і навіть у провокуванні революційних процесів.

Комп’ютерний аналіз людського обличчя фокусується загалом на 22-х положеннях навколо рота, очей, кольору, структури і особливостей шкіри, а також рівня гнучкості обличчя.

Дослідники використовують усі ці положення, щоб отримати відповіді у визначенні різницю між щастям і сумом, нудьгою і зацікавленістю, роздратуванням і неповагою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG