Доступність посилання

ТОП новини

Палестинські експерти заявляють про докази отруєння Арафата полонієм


Махмуд Аббас на роковини смерті Ясира Арафата (фото на плакаті) 11 листопада 2009 року
Палестинська влада має наміри встановити особи вбивць колишнього палестинського лідера Ясира Арафата – таку заяву зробив у п’ятницю в інтерв’ю китайському телебаченню Тауфік Тераві, керівник групи палестинських експертів, які розслідували обставини смерті Арафата.

«Слідство надало нам серйозні докази, які підтверджують заяви іноземних вчених. Наступна стадія – знайти тих, хто отруїв Ясира Арафата, і з’ясувати, як їм вдалося це зробити», – сказав Тераві.

4 липня Тераві зустрівся з президентом Палестинської національної адміністрації Махмудом Аббасом і порекомендував йому погодитися з пропозицією про необхідність обстеження останків Арафата.

Останнім часом лунають припущення, що Арафат міг бути отруєний радіоактивним полонієм. Зокрема, одна зі швейцарських лабораторій заявила, що виявила підвищений рівень цієї радіоактивної і отруйної речовини у речах, якими палестинський лідер, як кажуть, користувався у останні дні свого життя. Їх передала для лабораторного дослідження вдова Арафата.

Ясир Арафат помер у військовому шпиталі у Франції в листопаді 2004 року, за словами французьких лікарів, від широкого інсульту через кілька тижнів після того, як його здоров’я різко погіршилося, і причини цього погіршення не змогли встановити точно.

Полоній був свого часу, як вважають, використаний для вбивства колишнього агента російських спецслужб Олександра Литвиненка – він помер у 2006 році в Лондоні, де отримав притулок, а потім і британське громадянство.
XS
SM
MD
LG