Доступність посилання

ТОП новини

40 відсотків українців вважає лідером опозиції Тимошенко – опитування


Майже 40% українців вважають, що лідером опозиції є колишній Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, а в разі її неучасті у виборах очолити опозицію має лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк, стверджують дані соціологічного опитування Центру Разумкова.

За цими даними, на запитання «Кого ви вважаєте лідером української опозиції?» 39,4% опитаних назвали Тимошенко, 18,9% – Яценюка, 4,0% – лідера партії «УДАР» Віталія Кличка, 3,3% – лідера партії «Україна – Вперед!» Наталію Королевську, 2,5% – лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка, 1,8% – лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока, 1,1% – лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, 0,3% – колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Згідно з опитуванням, 62,5% респондентів знають про те, що основні опозиційні партії ухвалили рішення про участь у парламентських виборах єдиним партійним списком і про формування єдиного списку кандидатів у мажоритарних округах.

39,3% опитаних вважають, що в разі неучасті Тимошенко у виборах очолити опозицію має Яценюк, 8,2% – Кличко, 6,1% – Королевська, 3,1% – Симоненко, 2,9% – Тягнибок, 2,4% – Гриценко, 1,5% – Луценко.

34,1% вважають, що після виборів усі опозиційні партії мають об’єднатися в одну фракцію, 16,6% – що різні опозиційні фракції мають лише координувати свою діяльність. 38,7% опитаним не цікаво, як організовуватиме свою роботу парламентська опозиція.

На виборах у мажоритарному окрузі 27,7% респондентів готові голосувати за єдиного кандидата від об’єднаної опозиції; 17,3% – за провладного кандидата; 9,3% – за незалежного кандидата; для 28,2% приналежність кандидата до влади або опозиції не є визначальною; 17,6% не визначилися з відповіддю на це запитання.
XS
SM
MD
LG