Доступність посилання

ТОП новини

Британія береться за суттєве скорочення своєї армії


Лондон – Британський уряд оголосив, що до 2020 року чисельність військовослужбовців у регулярних підрозділах становитиме лише 82 тисячі.

Британія – одна з небагатьох країн Європи, яка досі спроможна у терміновому порядку забезпечити боєздатні підрозділи для масштабних бойових операцій в будь-якому регіоні планети.

Ефективне військо – це те, що, на думку британців, робить їхню країну важливим гравцем на світовій арені. Проте чисельність британських збройних сил постійно зменшується, і тепер уряд у Лондоні оголосив програму реформування армії, що передбачає її скорочення зі 102 тисяч до лише 82 тисяч регулярного складу.

Для порівняння можна згадати, що чисельність армії США зараз перевищує 500 тисяч. Майже вдвічі більшою за британську є чисельність навіть Збройних сил України.

Британський міністр оборони Філіпп Гаммонд стверджує, що скорочення відбуватиметься в межах реформи, яка не повинна призвести до погіршення стану британської армії.

«Армія, яка постане в результаті цього процесу, повинна бути бойовою машиною, що дивиться вперед. Вона має залишатися найкращою в своїй категорії. Вона має поважати своє минуле й шанувати історію, але рішуче дивитися у майбутнє», – заявив міністр Філіп Гаммонд, оголошуючи свою програму у парламенті.

Він, проте, повинен був не раз визнавати, що насправді рушієм теперішньої реструктуризації британського війська є не просто бажання модернізації, а брак грошей.

Надія на резервістів

Скорочуючи державні видатки, щоб зменшити бюджетний дефіцит, Лондон вирішив, що не може не скорочувати військо.

З іншого боку йдеться не про механічне урізання. Британці збираються за менші гроші зберегти військо боєздатним.

Одним із цікавих шляхів реформи є те, що разом зі зменшенням регулярного війська, планується збільшити майже удвічі (до 30 тисяч) кількість резервістів.

Досвід американської армії показує широкі можливості застосування резервістів – цивільних, яких регулярно навчають військовій справі і у разі потреби викликають на службу.

Колишній чільний британський військовий лорд Даннатт застерігає, що резервісти можуть бути ефективними лише за певних умов.

«Це велике сподівання, і воно лише тоді справдиться, якщо будуть забезпечені значні ресурси, якщо буде досить днів для навчання, участі у маневрах за кордоном. Надзвичайно важливим елементом буде участь працедавців, для яких це буде непросто – сприяти мобілізації працівників-резервістів. Це ж насправді відпускати людину на цілий рік», – каже фахівець, який наголошує, що скорочення армії на 20 відсотків – це серйозний крок.

Лорд Даннатт також зауважує, що досі всі критичні ситуації, коли Лондону доводилося використовувати армію, були несподівані: від Фолклендської війни до рішення Саддама Хусейна надіслати танки в Кувейт.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG