Доступність посилання

ТОП новини

У Львові популяризують історичні фільми серед молоді


Львів – Від 9-го до 15 липня у Львові відбуватиметься фестиваль «Тиждень вуличного кіно». Всі охочі зможуть упродовж цього часу переглянути 14 фільмів на історичну тематику, дізнатись історію життя видатних українців, які творили політику, культуру, церкву.

Просто неба на площі Ринок можна подивитись документальні й художні фільми, які присвячені тим історичним подіям і видатним особам, ювілейні дати яких відзначають цього року.

У рамках «Тижня вуличного кіно» покажуть фільми про створення й діяльність Української повстанської армії, про діяча ОУН Ярослава Стецька, патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого, який був свідком Першої і Другої світових воєн і 18 років життя провів на засланні, у тюрмах і таборах.

Можна переглянути стрічки про відомого українського режисера і актора Леся Курбса, який загинув у Сандармосі у 1937 році; засновника українського лікарського товариства, знаного не лише в Галичині, лікаря Мар’яна Панчишина; видатну оперну співачку Соломію Крушельницьку; засновника Народного руху України, політика В’ячеслава Чорновола та про інших видатних і цікавих людей, які творили українську державу.

За словами працівника управління культури Львівської міськради Ольги Мисан, метою «Тижня вуличного кіно» є, передовсім, поширити інформацію про історичне минуле України серед молоді.

«Поняття українського кіно – це фільми про українських діячів, які зробили свій внесок у розвиток держави. Ці фільми будуть цікаві молоді. Фільми надані безкоштовно. Якість їх різна. Але ми намагались обрати найкращі фільми», – каже один із організаторів фестивалю Ольга Мисан.

Документальні фільми не відомі для учнів

Документальні й художні стрічки про історію України є недоступними для глядача, говорить фахівець з навчання історії в школах Ірина Костюк. Переважна більшість учнів і вчителів не знають взагалі, які історичні стрічки виходять на екрани. А тому, на думку вчительки, важливо, щоб кожен міський відділ освіти мав копію цих фільмів, щоб їх можна було переглянути і обговорити у школі. А ще, наголошує Ірина Костюк, потрібно виробити рекомендації, як дивитись ці фільми, бо у школярів дуже низький рівень знань.
Бувають анекдотичні ситуації, коли дитина не бачила жодного фільму про війну. Педагоги теж перебувають на маргінесі
Ірина Костюк

«Навіть, якщо б ті фільми були доступними, треба вчити їх дивитись, як дітей, так і вчителів. Ми навіть не уявляємо, наскільки старшокласники поза контекстом. Вони не розуміють багато слів. Бувають анекдотичні ситуації, коли з’ясовую, що дитина не бачила жодного фільму про війну. Педагоги теж перебувають на маргінесі», – наголошує Ірина Костюк.

Давно в Україні виникла потреба створити історичний канал або ж виділити ефірний час на одному з телевізійних каналів лише для фільмів і програм з історії, зауважує фахівець.

Торік на перший фестиваль «Тиждень вуличного кіно» до Львова приїжджали вчителі та учні з районних містечок.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG