Доступність посилання

ТОП новини

У Росії день національної жалоби: невивчені уроки трагедій


Москва – Сьогодні в Росії день національної жалоби у зв’язку з трагічними подіями в Краснодарському краї, а також автокатастрофою з російським автобусом в Україні, яка призвела до численних людських жертв. Під час повені на півдні Росії, за офіційними даними, загинуло понад 170 осіб, 35 тисяч постраждали. Експерти кажуть, що це ще не остаточні цифри. У Кримську – місті, яке прийняло удар стихії на себе, в понеділок пройшли перші похорони. Головне запитання, яке лунає сьогодні: чи можна було уникнути трагедії?

Трагедія трапилася в південному російському місті Кримську в ніч на 7 липня – в лічені години затопило будинки, безвісти зникли люди. Через майже три дні до основного запитання, чи можна було уникнути великої кількості жертв і руйнувань, додається ще одне: чому вкотре в Росії трагедії трапляються через недосконалу систему сповіщення людей про те, що насувається стихія?

Губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов, зустрічаючись із жителями Кримська, виправдовувався, мовляв, після отримання інформації про стихійне лихо влада не мала достатньо часу, щоб оповістити людей.

Глава Міністерства з надзвичайних ситуацій Росії Володимир Пучков визнав, що населення Краснодарського краю не було в повній мірі інформоване про загрозу повені.

Кримськ після повені
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Порятунок потопаючих

Очевидці стверджують, що рятувалися своїми власними силами, при допомозі друзів і близьких. Головні їхні претензії звернені до місцевої влади, яка своєчасно не сповістила людей, тим більше, що повені в цьому регіоні Росії – явище часте.

Політолог Олексій Макаркін вважає, що трагедія на Кубані продемонструвала, що у російської влади немає чіткого розуміння, як можна швидко донести інформацію до мешканців.

«Чому не існує ефективної системи екстреного сповіщення? Чому ці будинки, розташовані в такій ризикованій зоні, не були обладнані пристроями, через які можна в найкоротший час повідомити? Якщо ми згадаємо період війни, там були репродуктори. Пам’ятаємо цю ринду, яка була позаминулого року. Чому якісь архаїчні засоби знімаються, а замість цих архаїчних, але цілком ефективних, засобів нічого не вигадають?!» – обурюється політолог.

Про стару добру ринду згадали два роки тому, коли в Росії були лісові пожежі. Керівник лісового проекту «Грінпіс» Григорій Куксін не схильний шукати причину трагедії на Кубані в запізнілих прогнозах синоптиків. На його думку, навіть у цих умовах регіональна влада могла провести евакуацію громадян у безпечне місце.

«Тут, напевно, синоптики останні, кого можна звинувачувати, – зазначає Куксін. – Коли у них є інформація, вони її дають, але й перебувають у тому стані, в якому вони перебувають. А ось органи влади та оперативні служби, які отримали цю інформацію, які зобов’язані були поінформувати населення, вони, напевно, в першу чергу повинні бути відповідальними за ті конкретні руйнування і жертви, які, в результаті, ми бачимо».

У понеділок, на нараді в Кремлі президент Росії Володимир Путін доручив об’єктивно розслідувати, як була організована на Кубані робота з інформування населення про можливе лихо і як працювали всі служби. Результатів розслідування російський президент чекає наприкінці тижня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG