Доступність посилання

ТОП новини

Державні витрати в Україні закриті для зовнішнього контролю – Світовий банк


Українська влада виконує не всі вимоги щодо контролю за державними коштами, мовиться у звіті Світового банку та Європейського Союзу про ефективність управління державними фінансами, представленому сьогодні в Києві.

Автори звіту відзначають, що українська держава не проводить довгострокового бюджетного планування, а свої видатки залишає закритими для зовнішнього контролю, а це стоїть на заваді притокові капіталів в Україну.

Українська система управління державними фінансами демонструє середні показники у світовому вимірі, заявив, представляючи звіт, директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Цімяо Фань.

Водночас, за його словами, одним із найслабших залишається показник зовнішнього контролю та аудиту. Це зумовлене тим, що повноваження Рахункової палати є недостатніми, а парламентський контроль залишається обмеженим, зазначив він.

«Україна здійснила важливий прогрес у реформуванні управління державними фінансами впродовж декількох останніх років, включаючи аспекти прозорості, передбачуваності й контролю в процесі виконання бюджету і державних закупівель. Проте ще багато слід зробити, особливо у сферах планування капітальних вкладень, складання бюджету відповідно до цілей політики, надійності бюджету, внутрішнього та зовнішнього аудиту», – наголосив Цімяо Фань.
XS
SM
MD
LG