Доступність посилання

ТОП новини

Жадан, виступаючи проти мовного закону, у Харкові читав вірші


Сергій Жадан виступає на захист української мови в Харкові 9 липня 2012 року
Письменник Сергій Жадан приєднався до захисників української мови і супротивників «мовного закону» і провів у понеділок літературні читання на центральній площі Харкова, де вже сьомий день на знак протесту стоять захисники української мови, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Таким чином поет виступив проти закону про мови, що був прийнятий депутатами Верховної Ради на минулому тижні.

На площі Свободи біля будівлі Харківської облдержадміністрації він зачитав вірші зі своєї нової збірки «Вогнепальні ножі» та тексти, що їх він виконує спільно з гуртом «Собаки в космосі».

«Акція вулична і присвячена політичним подіям, тому не зовсім доречно читати про любов або пейзажну лірику. Хотілося читати щось адекватне на даний час. Читав вірші різні: про політику, про життя соціуму, про почуття відповідальності, солідарності, взаємопідтримки і загального опору», – розповів Сергій Жадан.

За його словами, організація літературних читань зайняла два дні. За цей час він розповсюдив інформацію про захід між друзями та в соціальних мережах. На акцію прийшли до сотні людей.

«За рахунок поетичних читань неможливо змінити конституційний лад, неможливо змінити владу, розпустити чи зібрати парламент, але це невелика крапля, яка падає в стіну, і коли-небудь вона проб’є мур байдужості», – сказав Жадан, коментуючи невелику кількість харків’ян, що прийшли на площу Свободи.

Захисники української мови стоять на площі Свободи сьомий день поспіль. Чергування на майдані, розпочате 3 липня, не припинялося ані вдень, ані вночі, повідомив організатор акції Дмитро Пилипець.

Активісти збирають підписи на відкликання прийнятого парламентарями закону «Про основи державної мовної політики». На сьогодні харків’яни поставили близько тисячі підписів.
XS
SM
MD
LG