Доступність посилання

ТОП новини

Мовний закон – ширма для меркантильних інтересів регіоналів? (огляд преси)


Київ – Під галас довкола мовного законопроекту Верховна Рада в останні дні своєї роботи ухвалила такі рішення, кожне з яких в інший, спокійний, час стало б окремою сенсацією, зазначає газета «День». Видання пише, що мовний законопроект – не лише виборча технологія ціною закріплення дискримінації українців, а ще й ширма для інших, меркантильніших, рішень. Так, поки всі спостерігали за сутичками між активістами й «Беркутом», депутати ухвалили закон, що дозволяє проводити низку державних закупівель без тендерів. «День» нагадує, що нині школи закуповують газ за ціною удесятеро більшою за ціну на газ у США і у два рази – за ціну, закладену в бюджеті України, харчі за ціною в 1,5-2,5 рази вище від ринкових. Усе це невеличка часточка корупції і лише тієї, що в освіті. Про справжні обсяги корупції на держзакупівлях свідчить їхній розмір у 2012 році: 170 мільярдів гривень. Про інші законопроекти, ухвалені парламентом в останні дні роботи перед канікулами, йдеться в статті «Туман яром»…».

Зважаючи, що Євро-2012 Україна вже пережила, газета «Голос України» радить урядовцям забути про державні закупівлі в одного продавця й перестати пояснювати свої дії черговим авралом. Наприклад, журналісти не розуміють, навіщо Україна ще в 2012 році планує закупити п’ять додаткових «Хюндаїв». Чому б спочатку не проаналізувати, як себе покажуть вже закуплені поїзди, особливо ж з урахуванням уже наявних проблем з їх експлуатацією. Бо інакше може скластися враження, що ті, хто лобіює нові закупівлі корейських потягів, прагнуть створити в Україні безальтернативну ситуацію. Мовляв, до «Хюндаїв» усі вже звикли, навчено персонал, тож для вітчизняних поїздів місця не залишилося. А щоб якось завуалювати цю прикру ситуацію, говорять, виробляти «Хюндаї» планується на спільному українсько-корейському підприємстві. Навіть якщо це й справді можливо, хоча корейська сторона подібних заяв поки що не робила, то що в такому разі робити українським підприємствам, котрі вже освоїли випуск комплектуючих для національного поїзда, запитує видання.

Якось саме собою стається, що найважчі економічні катаклізми відбувалися в Україні восени – в 1998, 2004, 2008 роках. Якщо в Україні буде економічна криза, то відсутність у вкладників права витребувати свої гроші може перетворити їх у основних розпалювачів панічних настроїв. А це може статися, стверджують «Вечірні вісті». Про те, чому, йдеться в статті «У чеканні паніки НБУ може оголосити мораторій на зняття депозитів».

Сьогодні причин для девальвації гривні, попри наближення парламентських виборів, немає, переконують експерти газети «День». На думку аналітиків, головна загроза девальвації криється у страху перед нею. Саме поведінка населення, а не економічні причини, нині є головним фактором, який впливає на курс гривні. Публікація називається «Аналітики: страх перед девальвацією не об’єктивний».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG