Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний суд Румунії підтверджує законність процедури імпічменту президента


Конституційний суд Румунії підтвердив у понеділок увечері законність рішення парламенту минулого тижня почати процедуру імпічменту президента Траяна Бесеску і тимчасового усунення його з посади у зв’язку з цим. Суд також підтвердив повноваження спікера Сенату румунського парламенту Кріна Антонеску як тимчасового голови держави.

Долю Бесеску має остаточно вирішити референдум 29 липня, який затвердить або відхилить рішення про імпічмент.

Водночас Конституційний суд має в вівторок також винести ухвалу з приводу рішення парламенту, в якому мають більшу силу супротивники Бесеску, змінити правила проведення такого референдуму, щоб полегшити імпічмент: для затвердження імпічменту, за поправкою, досить понад половини голосів учасників референдуму; дотеперішня норма вимагала понад половину голосів усіх виборців.

Якщо Конституційний суд визнає неконституційною цю поправку, то можливе й скасування референдуму. Водночас юридичній колізії додає складності той факт, що зміна порядку референдуму, крім рішення парламенту, затверджена також надзвичайним декретом уряду прем’єра Віктора Понти, чільного політичного суперника Траяна Бесеску.

Супротивники Бесеску в парламенті звинувачують президента в перевищенні повноважень при ухваленні законопроекту про заходи суворої бюджетної економії 2010 року.

2007 року парламент уже оголошував Бесеску імпічмент, але тоді референдум голосами майже трьох чвертей учасників повернув його на посаду.
XS
SM
MD
LG