Доступність посилання

ТОП новини

Проща до передмістя Кракова, де похована Свята Фаустина Ковальська


Свята Фаустина Ковальська
Свята Фаустина Ковальська
Львів – На тлі економічних проблем усе популярнішим стає у світі паломницький туризм. За даними Міжнародної організації з туризму при ООН, щороку відвідують бодай одне святе місце 300 мільйонів прочан. Одне з таких місць – Лагевники, у передмісті Кракова.

Лагевники, де похована Свята Фаустина Ковальська, знана в усьомі світі як проповідниця Божого милосердя, це тихе і зелене передмістя Кракова. Сюди щодня їдуть сотні людей з різних країн світу помолитись перед образом Божого милосердя і вклонитись мощам Святої Фаустини Ковальської, віднайти спокій і просити зцілення для душі й тіла, розповіла сестра Данута, яка майже півстоліття тому склала монаші обіти.

«Дуже багато сюди їде людей з усього світу. Поcтійно тут люди, немає такого дня, щоб не було когось із вірних. Якби хтось побув тут тиждень, то знайшов би віру. Їдуть сюди, щоб знову приїхати», – заначила сестра Данута.

А їдуть туристи з цікавості, а також прочани, щоб помолитись перед образом Милосердного Ісуса, який зберігається у монастирі Згромадження сестер Божої матері милосердя, і зображений саме таким, яким Господь з’явився 22 лютого 1931 року сестрі Фаустині.

Ісус милосердя
Ісус милосердя


Першу ікону Божого милосердя написав вільнюський художник Євген Казимиров 1934 року і сестра Фаустина його консультувала. Львівський художник Станіслав Батовський у 40-х двічі малював образ Божого Милосердя на замовлення монахинь.

У 20 років Фаустина Ковальська прийшла у монастир Сестер матері Божої милосердя у Варшаві й уже через п’ять років склала монаші обіти. Вона дотримувалась суворих постів і способу життя, рятуючи у молитві, послуху і терпінні грішні душі. Містично сестра Фаустина була поєднана з Богом і пройшла великі фізичні випробування.Не всі вірили у її страждання. Вона померла у 33 роки у страшних фізичних муках у Кракові-Лагевниках.Останні чотири роки життя сестра Фаустина писала «Щоденник».

Проголошена святою

1993 року Папа Іван Павло II проголосив Марію Фаустину Ковальську блаженною, а через сім років - Святою. Проста і неосвічена монахиня, цілковито віддана Богові, отримала велику місію у житті: послання милосердя для усього світу.

У Краків-Лагевники приїздять прочани переважно на два-три дні: відвідують богослужіння, духовні бесіди, нічні чування.

Тут можна винайняти помешкання у приватному секторі від 75 гривень з особи за одну ніч чи в паломницькому хостелі, що удвічі дорожче.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG