Доступність посилання

ТОП новини

«Вірю, що Україна повернеться до демократії» – представник НАТО


«Серед членів НАТО вистачає скептиків, коли ідеться про Україну» – Мішель Дюре
Київ – Два роки тому, ухваливши закон «Про засади внутрішньої та зовнішньої політики», Україна набула статусу позаблокової держави. Експерти в Україні та в Євросоюзі вважають це невдалим кроком. Вони пояснюють: ситуація у царині міжнародної безпеки така, що не те що окрема держава, а й такі організації, як НАТО, не можуть самотужки захищатись від існуючих загроз.

Тож що робити Україні, як вибудувати співпрацю з НАТО? Радіо Свобода звернулося з цим запитанням до Мішеля Дюре – колишнього директора Центру інформації та документації НАТО в Україні, який нині очолює відділ партнерства Управління громадської дипломатії штаб-квартири Північноатлантичного альянсу.
Під час Євро Україна і Польща продемонстрували високий рівень співпраці, забезпечивши безпеку чемпіонату

– Ми розвиваємось, Україна розвивається також. У неділю, прилетівши на міжнародне летовище «Бориспіль», був приємно здивований: нові термінали, сучасне обслуговування пасажирів, приязні прикордонники і митники. Розумію, що перебудова аеропорту і позитивні зміни у роботі його персоналу пов’язані з футбольним Євро-2012. Але це ті зміни, яких потребує Україна! До речі, під час Євро Україна і Польща продемонстрували високий рівень співпраці, забезпечивши безпеку чемпіонату. Це була прекрасна практика спільних дій держави – члена НАТО, і держави – партнера Північноатлантичного альянсу, яка засвідчила прогрес у наших стосунках.

– Згідно з Хартією про особливе партнерство, НАТО активно підтримує реформи у Збройних силах України та зміцнення сектору її безпеки. Чи заважає позаблоковий статус України поступальному розвиткові цього напрямку у співпраці?
Ідеться про спільні дії у боротьбі з тероризмом, піратством та безпекою в електронному просторі (кібербезпека)

– Українська сторона презентувала НАТО нову військову доктрину та нову Стратегію національної безпеки, що затверджені Президентом Віктором Януковичем. Як учасник презентації, відзначу, що довкола цих документів точились цікаві дискусії. Ми запропонували Україні нові програми та напрямки співпраці, враховуючи інтереси альянсу та інтереси України, викладені у названих документах. Ідеться про спільні дії у боротьбі з тероризмом, піратством та безпекою в електронному просторі (кібербезпека). І ми вдячні українцям за їхню участь у миротворчих операціях.

– Західні експерти б’ють на сполох: в Україні звужуються демократичні права і свободи, процвітає корупція, вибірковість правосуддя. Чи захочуть країни – члени НАТО бачити партнером альянсу таку державу?
Вірю, що Україна повернеться до демократії

– Партнерство – це щось більше, ніж співробітництво. Партнерство – це коли обидві сторони навчають чомусь одне одного, а чомусь навчаються самі. Так, НАТО – це союз суверенних держав, які визнають засадничі принципи демократії. Такі як верховенство права, рівність усіх громадян перед законом, незалежність правосуддя та ЗМІ. Так, серед членів НАТО вистачає скептиків, коли йдеться про Україну. Ми постійно надсилаємо українцям відповідні звернення, і я особисто вірю, що Україна повернеться до демократії. Це буде її особливий, український шлях.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG