Доступність посилання

ТОП новини

Як урятуватися від сонця у літню спеку


Марина Бачуріна

Почервоніння шкіри, розширення судин, підвищення температури – це перші ознаки теплового удару, говорять лікарі. А тінь – найкращий засіб уникнення перегрівання улітку.

Мешканка Маріуполя Анна неодноразово отримувала тепловий удар. «Тепловий удар – це така дивна річ, яка трапляється в дуже неприємних місцях, несподівано, – каже вона. – Дуже часто це було просто на вулиці чи в душному приміщенні. І це, досить-таки, неприємно, оскільки не знаєш, як будеш себе почувати потім. Воно вибиває зовсім з колії тебе. Самі перші ознаки – це слабкість, прискорене дихання, голова крутиться, дуже жарко і холодно стає, тобто це якийсь мікс неприємних почуттів».

Незважаючи на небезпеку, Анна продовжує засмагати. Вона й не здогадується про всі можливі небезпечні наслідки.

«Перебування людини на відкритому повітрі спричиняє виділення надлишкового тепла», – зазначає Георгій Козинець, головний комбустіолог (лікар, який спеціалізується по опіках) Міністерства охорони здоров’я України.

Інфрачервоне опромінення дуже швидко проникає в тканини організму, що призводить до його перегріву і, як наслідок, до теплового удару, пояснює медик.

У хмарний день люди часто залишаються під відкритим сонцем, але в цей момент інфрачервоне опромінення має найбільшу силу. Це також викликає тепловий удар.

«Загар – це захисний механізм шкіри», – зауважує Олексій Літус, головний дерматолог Міністерства охорони здоров’я. Кожна зайва хвилина на сонці може зашкодити організму. Того світла, яке отримує людина, йдучи на роботу, достатньо, щоб організм отримав потрібну дозу вітамінів.

Що їсти, що пити у спеку?

Щоб спокійно перенести спеку, мати гарний тон шкіри та запобігти перегріванню, важливо дотримуватися певних правил і стосовно їжі: відокремлювати готові та сирі продукти; готувати страви при належній температурі (наприклад, для м’яса й риби температура повинна бути 80-100° С); правильно зберігати їжу (теплі супи не ставити одразу до холодильника, слідкувати, щоб не було сторонніх запахів); споживати вже підготовлені продукти (наприклад, пастеризоване молоко). Потрібно їсти овочі, фрукти, злаки та рибу, але обмежити кількість м’яса та загалом жирних страв.

Із напоїв перевагу краще віддавати воді, каві або чаю. Інші напої (соки, нектари, алкогольні напої) можна вживати в обмеженій кількості, бо вони лише посилюють спрагу.

Якщо носити капелюха та дотримуватися цих основних правил, можна уникнути не тільки негативного впливу навколишнього середовища, а й подовжити своє життя на декілька років, кажуть фахівці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG