Доступність посилання

ТОП новини

Путін нагадає Януковичу про сало (світова преса)


Прага – Москва погрожує новою війною Україні, тепер вже українському салу, пишуть газети у середу. Оглядачі прогнозують, що на запланованій на 12 липня зустрічі в українській Ялті президент Росії Володимир Путін може поставити українському главі Віктору Януковичу як ніколи серйозний ультиматум. І йдеться не лише про загрозу нової «сальної війни», а тепер вже й про виступ Москви проти України на чолі Митного союзу. Путін хоче використати Україну для «колосального» посилення командної ролі Кремля на пострадянському просторі. Впливові видання наголошують також, що недарма Віктор Янукович був «висміяний як заручник Кремля», бо його дворушницька позиція як Президента щодо нинішньої ситуації з українською мовою як єдиною державною і «задкування» щодо суперечливого рішення Верховної Ради з ухваленням закону на удержавлення де факто російської – знову свідчить, що висміювання у промосковському «підножництві» Януковича не позбавлене сенсу.

Російська «Независимая газета» попереджає, що Москва погрожує «війною українському салу» і тепер це може знаменувати посилення наступу Митного союзу на торгові інтереси України. Візитами контролерів Митного союзу на українські м’ясо-молочні підприємства це не обмежиться. Газета вважає, що під час свого виступу в МЗС Росії цими днями Володимир Путін подав сигнал щодо свого візиту в Україну, коли не лише проголосив, що прискорення інтеграційних процесів у рамках СНД – «це осердя зовнішньої політики Росії» але й висловив жаль з приводу того, що Україна залишається за рамками цих процесів. Газета зауважує, що Путін знову нагадав про вигоди України в рамках Митного союзу. «Разом з Україною спільний ринок становив би близько 210-220 мільйонів споживачів, синергія була б колосальною», – наголосив господар Кремля і головний промоутер створення Євразійського союзу. У Москві вважають, що проблеми «сирних», «сальних» та інших торгових війн між Росією та Україною можна вирішити лише шляхом повного втягування Києва в Євразійський проект. Тому газета прогнозує, що 12 липня в Ялті, а саме на цю дату запланований візит Володимира Путіна до Віктора Януковича, можна очікувати більш радикальних пропозицій господаря Кремля щодо перегляду в Києві стратегічного плану євроінтеграції на користь повного входження до Митного, а далі й Євразійського союзу під командою Путіна.

У своєму блозі в Foreign Poilicy Гіларі Герд пише, що до свого 62-річчя український Президент Віктор Янукович отримав не так, як колись Джон Кеннеді до 45-річчя – грайливу пісню «Happy Birthday» у виконанні Мерлін Монро, чи Володимир Путін до 58-річчя – еротичний календар від молодих журналістів. Януковичу «піднесли» саморобну білоруську візу і книгу «Основи українофобії» від розлючених активістів, на знак протесту проти скандального закону про мови, що його поспішно ухвалила Верховна Рада 3 липня. Тут також висловлено міркування, що, не зважаючи на проросійську позицію Януковича та його Партії регіонів, які пообіцяли виборцям вже давно зробити російську другою державною мовою в Україні, все ж результати голосування 3 липня «стали ударом для багатьох українців». Критики цього рішення цитують статтю 10 Конституції і наголошують, що новий закон – явна спроба підірвати українську мову та суверенітет України на користь Росії. Гіларі Герд також вважає, що для Януковича вже звичне те, що «його висміювали як заручника Кремля». На Януковича також схоже й те, як пише автор, що у час, коли доля нового мовного закону ще не визначена до кінця, іменинник вирішив свій день народження перетворити на «робочу відпустку».

Чеська Lidové noviny інформує, що новий чемпіон Європи у десятиборстві німець Паскаль Бегренбруг звинуватив своїх суперників із Росії, України і Білорусі у вживанні допінгу. У своєму інтерв’ю журналістам, як цитує чеська газета, Бегренбруг сказав: «Маю вже деякий час відчуття, що щось приймають. Але мій тренер, який раніше виступав за Росію, сказав мені, що східноєвропейці думають про нас так само». Німецький спортсмен вважає, що, скажімо, українські атлети, які живуть бідно і мріють про авто і квартиру завдяки перемогам у спорті, набагато більше мотивовані для вживання заборонених препаратів, аніж атлети в Західній Європі. На чемпіонаті Європи Бегренбруг став першим у десятиборстві, за ним завершив виступи українець Олексій Касьянов, третім став росіянин Ілля Шкуреньов. Представники німецького легкоатлетичного союзу не були у захваті від заяви свого спортсмена і керівник Союзу Клеменс Прокоп заявив, що не можна вважати розумними твердження Паскаля без будь-яких доказів.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG