Доступність посилання

ТОП новини

Росія: Медведєв виконує вказівку Путіна про некомерційні організації


Президент Росії Володимир Путін
Прага – У середу Дмитро Медведєв запевнив, що уряд Росії негайно виділить три мільярди рублів, які обіцяв напередодні президент Володимир Путін на фінансування некомерційних організацій (НКО). Після зустрічі у вівторок з правозахисниками президент Росії відмовився від прохань відкласти остаточне ухвалення Держдумою закону про НКО, але рекомендував вилучити з поняття законопроекту «іноземні агенти» релігійні організації та держустанови і запропонував ще деякі несуттєві поправки. Новий законопроект, який Держдума ухвалила в першому читанні наприкінці минулого тижня, передбачає для НКО «іноземних агентів» (фінансованих з-за кордону) навіть терміни ув’язнення. ЄС вже висловив своє занепокоєння з приводу цього законопроекту.

Режим Путіна намагається максимально підпорядкувати Кремлю інститути громадянського суспільства. Про це свідчать дискусії в Москві та на Заході довкола нового законопроекту Держдуми про НКО, який ухвалений у першому читанні минулої п’ятниці та вже перевірений главою Кремля.

Збільшення владою втричі фінансування НКО, що гарантував у середу, після вказівки Володимира Путіна, глава уряду Дмитро Медведєв, ще раз свідчить про вищезгадані наміри влади щодо контролю над НКО.

«Необхідно загалом навести лад на тій поляні, де діють неурядові організації. Для підтримки організацій необхідно виділяти гроші, – наголосив Медведєв, – відповідна ініціатива була озвучена президентом країни. Я дав доручення уряду, міністерству фінансів».

Прем’єр-міністр Росії також наголосив, що держава підтримає роботу тих НКО, котрі вважає корисними для неї.

Путін за «суворі обмеження» для роботи НКО

Президент Росії у вівторок направив до Держдуми свої висновки щодо законопроектів про НКО та наклеп. Із законопроекту про наклеп Путін запропонував виключити покарання ув’язненням та примусовими роботами, а в законопроекті про НКО залишив найсуворіші покарання. Він наголосив під час зустрічі із правозахисниками у вівторок, що згоден на схвалення «більш-менш суворих обмежень у діяльності цих організацій (НКО)».

Щодо законопроекту про НКО Путін відмовив того ж дня правозахисникам, які вимагали від президента відкласти цей закон, щоб провести його широке обговорення.

«Я справді не впевнений, що ми, відкладаючи на потім, на потім, на потім…, досягнемо лабораторної чистоти», – відреагував Путін і додав: «Ви розумієте, це такі складні речі, які до кінця нам навряд чи вдасться вичистити».

Путін також рекомендував Держдумі не розповсюджувати найменування «іноземний агент» на релігійні організації, держкомпанії та державні установи. Він також запропонував уточнити поняття «політична діяльність», щоб під дію цього закону не потрапили наукові, культурні, екологічні, просвітницькі та благодійні організації.

Європейський Союз занепокоєний ухваленням Держдумою Росії змін закону про НКО. Прес-служба абзаці верховного представника ЄС із закордонних справ Катрін Аштон наголошує, що подібних обмежень діяльності НКО немає ні в законодавстві, ні в практиці західних країн. Аштон розцінила також новий закон про НКО Росії як «введення додаткових обмежень у діяльність громадянського суспільства».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG