Доступність посилання

ТОП новини

Україна-Балтія: народна дипломатія у дії


Рига – 48 народних дипломатів з різних регіонів України в рамках проекту «Балтійські друзі», який відбувся під патронатом Української Ради Миру, відвідали Литву, Латвію та Швецію. Народні дипломати не лише ознайомилися з життям балтійців та скандинавів у Євросоюзі, але й презентували в цих державах Україну.

Керівник делегації, президент Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку з Кременчука Андрій Мельник в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що ідея народної дипломатії об’єднала молодих і літніх людей, різних за фахом та освітою, представників усіх прошарків населення.

Народні дипломати хочуть дізнатися більше про Європу, а також розвіяти міфи та упередження, що ще існують у європейців стосовно України та українців.
Поширювати позитивну інформацію про Україну. Це, мабуть, головна мета народної, громадської дипломатії
Андрій Мельник

«Ці люди приїхали не лише для того, щоб ознайомитися з литовською, латвійською та шведською культурою, дізнатись про досвід євроінтеграції, взагалі про інтеграцію народу, але й поширювати позитивну інформацію про Україну. Це, мабуть, головна мета народної, громадської дипломатії. Тому що тут не зажди знають правду про Україну, яка ми насправді розвинута країна, який у нас чудовий народ, які ми маємо досягнення», – каже Андрій Мельник.

У перебігу поїздки до Литви, Латвії та Швеції, українські народні дипломати зустрілися з депутатами литовського Сейму, керівництвом Фонду громадської інтеграції Латвії, дипломатами, представниками місцевих українських діаспор та пересічними жителями цих країн.

Любиш батьківщину, поважатимуть і тебе

Використовуючи важелі народної дипломатії, українці активно презентували свої міста та регіони. Народні дипломати завели багато нових знайомств, і, розповідаючи за кордоном про Україну, усвідомили, що іноземці з великою повагою ставляться до людей, які люблять свою батьківщину.
Перспективи держави і гарного життя в Україні відкриються лише тоді, коли кожний буде служити своїй державі
Андрій Мельник

«Головне сьогодні, щоб наші люди зрозуміли, що перспективи держави і перспективи гарного життя в Україні відкриються лише тоді, коли кожний буде служити своїй державі. Треба любити свою культуру, своє місто, дім, родину й любити Україну», – наголошує Андрій Мельник.

«Мовний» законопроект за кордоном не розуміють

Візит українських народних дипломатів до Балтії збігся із ухваленням Верховною Радою України так званого мовного законопроекту. За словами Андрія Мельника, ця подія викликала значний резонанс не лише в середовищі балтійських українців, але й серед місцевого населення Литви та Латвії.

«Мені здається, що ми повинні інтегруватися до європейської спільноти як нація, яка має свою мову, культуру, традиції і їх зберігає. Але як тут бути, якщо навіть покоївка в латвійському готелі мені каже: «Я не розумію, чому у вас таке робиться», – зауважив Андрій Мельник.

За його словами, народного дипломата слід плекати. І цьому активно сприяють проекти Асоціації сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, зокрема, організація зустрічей молодих українців з іноземними дипломатами та поїздки за кордон.

У Литві делегацією українських народних дипломатів опікувалися засновник українського руху у цій балтійській країні Василь Капкан та настоятель храму Пресвятої Трійці у Вільнюсі ігумен Павло Яхимець.

Наразі члени Союзу української молоді та дітей Латвії на чолі з Ольгою Бергою організували народним дипломатам з України багато цікавих зустрічей та екскурсій у Ризі та Сігулді, а також подорож на поромі до Швеції.

Народна дипломатія розмовляє без перепон, щиро, а щирість краще за все з’єднує народи, зауважують члени української делегації. Їхня подорож до Балтії та Швеції вкотре це засвідчила.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG