Доступність посилання

ТОП новини

Один випускник – три дипломи у гірничій справі


Дніпропетровськ – В Україні, Німеччині та Австрії вперше стартує міжнародний проект із підготовки магістрів гірничої справи, його учасники отримають одночасно диплом трьох країн. Програму розробили три вищі навчальні заклади: Національний гірничий університет України, австрійський Монтан-Університет і німецька Фрайберзька гірнича академія. Ініціатори зазначають: це експеримент для талановитої молоді, яка збирається присвятити себе роботі у видобувній галузі. Щоправда, навчатись на магістрів їй доведеться удвічі довше – не рік, а два – і працевлаштування тим часом ніхто не гарантує.

Євген Любимцев – бакалавр Національного гірничого університету України – один із претендентів на участь у міжнародному проекті. Гарно вчиться, володіє англійською та німецькою мовами, захоплений своєю майбутньою спеціальністю – підземна розробка. Для нього, каже він, отримати дипломи відразу трьох найпрестижніших гірничих вишів Європи, вийшовши зі стін альма-матер, раніше було недосяжною мрією. Тепер вона може стати реальністю. Для цього, запевняє Євген, він не пожалкує ні власних зусиль, ні коштів на дорогу до Європи.

«Це величезний шанс побачити світ і прокласти собі незалежну дорогу в майбутнє. Для мене це дуже цікаво, хоча я розумію, що доведеться стовідсотково викладатись. Я знаю про Німеччину й Австрію, наскільки ці країни потужні, думаю, гірнича справа там на відповідному рівні», – зазначив студент у розмові з Радіо Свобода.

Таких, як Євген Любимцев, претендентів на участь у міжнародному проекті в Національному гірничому університеті чимало. Керівництво вишу заявляє: за допомогою іспитів і співбесід відберуть найбільш фахово й психологічно підготовлених.
Керівництво і викладачі Національного гірничого університету України зустрічаються з партнерами по міжнародному проекту – керівництвом Університету Монтан Леобен (Австрія) та Фрайберзької гірничої академії (Німеччина) у Дніпропетровську
Керівництво і викладачі Національного гірничого університету України зустрічаються з партнерами по міжнародному проекту – керівництвом Університету Монтан Леобен (Австрія) та Фрайберзької гірничої академії (Німеччина) у Дніпропетровську

Навчатись доведеться удвічі довше

Програма навчання магістрів розрахована не на один рік, як в інших вишах, а на два. Лекції та семінари вестимуть англійською мовою в трьох профільних університетах Європи по черзі. Перший семестр міжнародна група студентів (представників трьох країн) вчитиметься в Австрії, другий – у Німеччині, третій – в Україні, а в четвертому – писатимуть магістерські роботи. Де – в Україні чи в Європі – обиратимуть самі.

Як розповів проректор із міжнародних зв’язків Національного гірничого університету Олександр Шашенко, сенс міжнародної програми полягає в тому, що в кожній країні є своя гірнича школа і напрацювання, яких немає в інших. Австрійські гірники сильні в питаннях екологічної безпеки, німецькі – знають, що робити із вичерпаними родовищами, українські – знаються на збагаченні корисних копалин.

«Курси узгоджені між викладачами, між вишами. Оскільки програми узгоджені, то після завершення їм всім видаються дипломи трьох університетів. Таким чином, це будуть висококваліфіковані фахівці, які матимуть найпрестижніші дипломи в гірничій справі. Вони надзвичайно затребувані», – зазначає Олександр Шашенко.

Українські студенти можуть лишитись у Європі?

Навчання для студентів у рамках цієї міжнародної програми буде безкоштовне, зазначає координатор Міжнародного університету ресурсів Андрій Череп. На їхнє проживання та харчування віднаходити кошти будуть гірничі виші. Передбачається, що після отримання дипломів ,магістри роз’їдуться працювати до своїх країн, однак гарантувати робочі місця українським учасникам зараз ніхто не береться.

«Гарантій у нас певних немає, але якщо нам вдасться домовитись про співфінансування проекту з однією з паливних компаній, то ми укладатимемо зі студентами договори, щоб вони повертались працювати в Україну, на підприємства цієї компанії. Однак поки у нас таких домовленостей немає, отож зараз ми не можемо сказати, що студенти не мають права залишитись після навчання в Австрії чи Німеччині», – сказав Радіо Свобода Андрій Череп.

Окрім гірничої справи, у трьох країнах учасники проекту повинні будуть вивчати й місцеву культуру та мову.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG