Доступність посилання

ТОП новини

Кофі Аннан засуджує нове масове вбивство цивільних у Сирії


Спеціальний представник ООН і Ліги арабських держав у Сирії Кофі Аннан заявив сьогодні, що глибоко вражений і засмучений повідомленнями про те, що для нового масового вбивства цивільних у Сирії були використані танки і вертольоти.

Він «щонайрізкіше» засудив нове вбивство, наголосивши, що влада Сирії вочевидь порушила своє зобов’язання не вдаватися до важких озброєнь у населених пунктах.

Голова місії спостерігачів ООН у Сирії генерал Роберт Муд тим часом підтвердив сьогодні, що в боях за село Тремсе (інші варіанти назви – Треймса, Тарамсе чи Турейміса) в провінції Хама на заході центральної частини, які точилися вчора, дійсно брали участь механізовані частини і вертольоти, які нині мають тільки урядові війська.

За його словами, спостерігачі готові прибути в село і перевірити всі факти, якщо чи коли там припинять бойові дії.

Сьогодні влада Сирії, як і раніше опозиція, теж повідомила про це масове вбивство. Уряд стверджує, що жертвами кровопролиття, яке сталося вчора ввечері, стали близько 50 людей, а скоїли напад неназвані «терористичні банди». Влада Сирії відкидає свою причетність.

Сирійська опозиція заявляє, що загинули понад 200 людей, а, можливо, й до 250, а причиною смерті стали, як і в попередніх таких масових убивствах, бойові дії урядових сил проти військ опозиції з застосуванням танків і вертольотів, а потім різанина, вчинена членами проурядових ополчень, відомих як «шабіха».

За останніми даними опозиції, до цього числа загиблих належать не тільки цивільні мешканці, але й бійці опозиції.

Незалежних даних про цю подію наразі немає.

Це вже не перше масове вбивство цивільних за останні місяці повстання в Сирії проти влади авторитарного президента Башара аль-Асада. Щоразу опозиція повідомляє про обстріли урядових сил і наступні напади проурядових ополченців, влада ж списує вбивства на «терористів», із якими вона, за її словами, й бореться.
XS
SM
MD
LG