Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина обіцяє, що залишить обрізання законним


У канцлера Німеччини Анґели Меркель запевнили сьогодні юдеїв і мусульман, що вони зможуть далі законно провадити обрізання, незважаючи на нещодавнє рішення німецького суду, який визнав цю практику кримінальним злочином.

Як сказав речник канцлера Штеффен Зайберт, уряд знайде спосіб забезпечити безкарність обрізань, здійснених, за його словами, «відповідальним чином».

Єврейські і мусульманські організації Європи вже звернулися цього тижня до парламенту Німеччини з проханням з’ясувати ситуацію. А Конференція ортодоксальних рабинів Європи закликала вчора євреїв Німеччини продовжувати практику обрізання, попри рішення суду.

Минулого місяця суд у Кельні постановив, що обрізання неповнолітніх становить злочин завдання тілесних ушкоджень. Суд виніс таке рішення в справі проти лікаря, який здійснив обрізання мусульманському хлопчикові на прохання його батьків, але це призвело до кровотечі. За рішенням цього суду, обрізання з релігійних мотивів, а не за приписом медиків, можна здійснювати тільки особам, які досягли повноліття і правоздатності.

Обрізання крайньої плоті хлопчиків чи чоловіків є одним із засадничих приписів і юдаїзму, і ісламу. При цьому в мусульман немає єдиного загальноприйнятого віку для обрізання, у юдеїв релігія вимагає робити це на восьмий день після народження.

У Німеччині живе близько 4 мільйонів мусульман і близько 200 тисяч євреїв.
XS
SM
MD
LG