Доступність посилання

ТОП новини

Похмілля після Євро


Після гучного весілля приходить похмілля. Щось схоже відчувається після Євро у Львові.

На львівських вулицях нині – тихо, туристів – обмаль, традиційно о 22-й годині офіціант з кислою міною починає попереджати про закриття ресторану. Куди й поділася вчорашня увічливість! Тим часом ціни, які на третину зросли у львівських кнайпах, залишились і далі з розрахунку на гостей Євро.

Більшість туристичних компаній не задовлені зиском після чемпіонату з футболу, констатує львів’янин, місцевий екскурсовод, історик Ігор Лильо, який і упродовж Євро ділився з Радіо Свобода своїми враженнями від цієї події. Надто великими були очікування і бажання заробити.

У Львові, каже Ігор Лильо, найбільше сьогодні бракує яскравих кольорів, якими так заполонили місто гості. «Я зрозумів: нам потрібен карнавал. Колись існувала така традиція у місті, навесні. Це дійство описане у хроніках Львова і це можна зробити. Львівський карнавал – власне те, чого так хочеться після Євро. Я дуже задоволений, що в нашому місті пройшов чемпіонат з футболу, що приїхало стільки людей і ми змогли їх прийняти».

Реальні результати від проведення Євро в Україні слід очікувати лише восени, зауважує львів’янин. Європейцям сподобалась Україна, зокрема Львів. Найкраще було б, якби сюди їхали іноземці зі своїми родинами, щоб привезли дітей і показали їм Україну. Бо це майбутні виборці у Франції чи Німеччині. «Україні важливо сформувати позитивну думку про себе. Адже з ким-ким, а зі своїми виборцями Європа не зможе не рахуватись, коли мова йтиме про Україну».

Підсумовуючи проведення Євро у Львові, Ігор Лильо зазначив, що найбільшим для нього здивуванням була коректна поведінка вболівальників. Чи є в цьому заслуга львів’ян, чи страх іноземців перед українцями – достеменно сказати важко. А ще залишиться у пам’яті гідне сприйняття українцями програшу української збірної під час Євро.

Звісно, що українцям забракло досвіду і вони не використали шанс, щоб показати і розповісти світові про реальне політичне життя в Україні.

Але приходить похмілля. Нині ще завчасно рахувати економічні збитки. Та втім, хто ж на весіллі заробляє? Забава є для того, щоб, передовсім, справити враження. А як вже складеться життя у подальшому – це залежить лише від подружжя, а в нашому випадку – від людей, які мусять самі влаштувати своє життя у своїй країні.

Думки, висловлені в розділі «Блоги», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

XS
SM
MD
LG