Доступність посилання

ТОП новини

Україну штовхають до югославського розвитку подій – Грицак


Політики свідомо знищують усі можливості для примирення та консенсусу всередині суспільства, штовхаючи Україну до сербсько-хорватського варіанту розвитку подій. Таку заяву зробив Радіо Свобода відомий в Україні та Європі історик Ярослав Грицак.

«Нас заганяють в глухий кут. Усі можливості, які дає наше минуле для розумного примирення, для створення консенсусу у суспільстві, не просто марнуються – їх активно винищує зараз наша влада, а також і частина опозиції. Тобто робиться все, щоб довести суспільство до стану конфронтації», – сказав професор.

Свідченням цього, на думку Ярослав Грицака, є ухвалення так званого «мовного закону» та маніпулювання трагічними минулим країни. Історичну пам’ять використовують для розколу суспільства й мобілізації електорату через загострення конфронтації. Це штовхає Україну до найгіршого сценарію розвитку, подібного до югославського.

«Є спеціальна політика, яка оформляє політичну дискусію й політичну боротьбу у такий спосіб, що є, мовляв, дві України. А це означає можливість сербохорватського варіанту», – вважає історик.

Ярослав Грицак закликає усіх «зайняти активну громадську позицію, бо йдеться про наше майбутнє».

«Нас штовхають нерозумні безвідповідальні політики до загибелі. А ми повинні це спинити», – наголошує Грицак.

Повністю інтерв’ю з Ярославом Грицаком, професором Українського католицького університету, директором Інституту історичних досліджень Львівського державного університету імені Франка, активним членом руху за українсько-польське примирення, читайте і слухайте на сайті Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG