Доступність посилання

ТОП новини

Міноборони утричі збільшило фінансування на нові озброєння


Фото з сайту: mil.gov.ua
Київ – Міністерство оборони втричі збільшило фінансування на нові озброєння та вдвічі – на ремонт військової техніки. Про це заявив перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, віце-адмірал Ігор Кабаненко. Крім цього, уряд обіцяє упродовж двох років утричі збільшити зарплати воякам. Але експерти сумніваються, що заводи встигнуть освоїти виділені з державного бюджету гроші. Є також підозри, що заяви про збільшення зарплат військовослужбовцям є лише піаром перед виборами.

Додаткові гроші на армію в першу чергу йдуть на авіацію і флот, заявив перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко.

«Із початку року були відновлені 10 літаків, а до кінця року планується відновити ще 30. На ремонтних підприємствах триває ремонт 130 одиниць озброєння, які ми плануємо отримати у військах у жовтні-грудні 2012 року. Це вертольоти, зенітні ракетні комплекси, бронетанкова техніка та бойові кораблі. Крім цього, на 188 одиницях, у тому числі на 26 авіаційних двигунах, триває середній ремонт, який також має завершитися у цьому році», – сказав Ігор Кабаненко.

Також Міністерство оборони планує модернізувати 21 зразок озброєння та військової техніки, серед яких 6 літаків, 9 одиниць бронетанкової техніки та 4 радіолокаційні системи; крім того, планує закупити 6 радіолокаційних комплексів і радіолокаційних станцій, десантні парашутні системи, комплексні тренажери пілотів, системи навігації тощо.

«Є ризик – усі гроші сплановані на кінець року»

Військовий експерт, директор наукових програм Центру досліджень армії, конверсії та озброєння Сергій Згурець сумнівається, що Міністерству оборони вдасться втілити в життя настільки амбітні плани до кінця цього року.

«Йдеться про бюджет, який був ухвалений на початку року: збільшені витрати на оборону в цілому і збільшені витрати на ремонт і модернізацію. Але проблема полягає в іншому. Всі гроші сплановані на кінець року. Якщо гроші вкінці року потраплять до заводів, то заводи не встигнуть ці гроші освоїти. І відтак є ризик, що це збільшення насправді не призведе до фактичного просування в галузі ремонту озброєнь», – наголосив у коментарі Радіо Свобода Сергій Згурець.

Начальник озброєння Збройних сил України полковник Сергій Котляр повідомив, що сума на відновлення військової техніки становить 708 мільйонів гривень (зокрема, повітряні сили із них отримають у цьому році 360 мільйонів гривень). І це майже втричі більше, ніж було в 2010 році.

Збільшення зарплат утричі. За рахунок чого?

А з 1 серпня уряд планує удвічі підвищити грошове забезпечення військовослужбовцям Військово-морських сил, а до 2014 року підвищити зарплати утричі всім без винятку військовослужбовцям. Зокрема, контрактникам обіцяють зарплату в сумі близько 700 американських доларів (5 тисяч 600 гривень). У Міноборони вважають, що це важлива мотивація для майбутнього переведення Збройних сил на професійну основу.

Проте оглядачі сумніваються, що це можливо, оскільки тільки офіцерам тоді доведеться платити щонайменше тисячу доларів, які зараз отримують вдвічі менше, а також доведеться підвищити грошове забезпечення військовим пенсіонерам.

Критично налаштовані і в опозиції. «Я думаю, що всі ці браві рапорти зараз здійснюються з однією метою: якимось чином утримати цього міністра при владі, бо він уже зганьбився своїми планами по впровадженні свинарників, вирощуванню буйволів, корів тощо. І зараз якимось чином намагається створити інше уявлення. А насправді армія всього одним заробітком займається», – сказав Радіо Свобода голова парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони, лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

Він також зауважив, що зарплати військовослужбовцям можна було б підвищити, якщо «попродавати всі межигір’я», повернути державі, куплені за безцінь, стратегічні об’єкти промисловості, або ж попросити мільярдерів, які працюють в уряді, щоб вони віддали свої гроші в казну.

Раніше Гриценко, який був міністром оборони, неодноразово закликав збільшити фінансування армії до рівня 2-3 відсотків від ВВП України. Нині, навіть з підвищенням, цей показник становить менше одного відсотка.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG