Доступність посилання

ТОП новини

Що лишилось після Євро?


Київ – Майже півтора мільйона вболівальників на стадіонах, понад сім мільйонів глядачів у фан-зонах, із них два – у Києві. Підбиваючи підсумки, місцевий організаційний комітет Євро-2012 у понеділок заявив про успіх проведення футбольного турніру. Зараз на порядку денному – подальше використання створених об’єктів інфраструктури і працевлаштування людей, які брали участь в організації чемпіонату.

Вісім кілограмів уніформи, 242 навколофутбольні заходи. Талісмани Євро-2012 близнюки Славко і Славек нарешті можуть відкрити обличчя – за контрактом їм це заборонялося упродовж усього періоду футбольного чемпіонату. «В образі» не можна було навіть ні з ким розмовляти.
Славко і Славек
Славко і Славек

Тепер стало відомо, що «братів» упродовж Євро було аж 27, у столиці діяло аж дві пари. Одна із них – танцюристи з Чернігова: один виконує народні танці, інший працює у стилі хіп-хоп. Витримувати інтерес з боку публіки було складно: багато хто намагався «зняти голову» талісманові і подивитись, хто всередині, говорить виконавець ролі Славка Тарас Приступа. «Найчастіше ставлять питання: а чим ви дивитесь?» – сміється актор.

Нова інфраструктура – «палаци у пустелі»?

В організації турніру в Україні взяли участь понад дві сотні офіційних співробітників і три тисячі волонтерів. За словами очільника місцевого організаційного комітету Маркіяна Лубківського, багатьох із них уже запросили до співпраці під час зимової олімпіади в Сочі у 2014 році.

Зараз також вирішують, як краще використовувати об’єкти інфраструктури, зауважує Лубківський. Зокрема, такі переговори ведуться із федерацією футболу України щодо стадіону у Львові.

«Наскільки мені відомо, там плануються матчі за участю національної збірної, – говорить він. – Так само будуть інші формати: це і проведення концертів, і здача в оренду площ стадіону».

Натомість громадська організація «Європатруль», яка проводила моніторинг підготовки до чемпіонату та його проведення, називає створені до Євро об’єкти «палацами в пустелі». Для того, щоб стадіони працювали, потрібна державна підтримка спорту в Україні, для того, щоб готелі заповнювались, треба приваблювати туристів, каже Радіо Свобода активіст організації В’ячеслав Коновалов.

«Після завершення Євро постає питання окупності десятків нових готелів. І я щиро сподіваюсь, що їхні власники таки змусять владу зайнятися централізованою політикою щодо просування України за кордоном як туристичної держави», – зазначає активіст.

Організатори турніру хочуть абстрагуватись від політики

Завершення футбольного турніру продовжують обговорювати і політичні діячі. Зокрема, регіонали на своєму сайті зазначають, посилаючись на президента УЄФА Мішеля Платіні, що позитивні відгуки про чемпіонат – результат їхньої спільної роботи.

Опозиція натомість підготувала свої 13 запитань з приводу Євро до Президента. Серед іншого, Віктора Януковича запитують про збільшення вартості реконструкції «Олімпійського» в Києві, знищення низки спортивних об’єктів неподалік столичного стадіону та про кількість травмованих під час робіт на Євро-2012.

Представники місцевого організаційного комітету в понеділок коментувати ці звинувачення відмовились, пояснюючи це тим, що не хочуть змішувати спорт і політику.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG