Доступність посилання

ТОП новини

Брюссель нагадує Києву про рішення не перевіряти ЗМІ в передвиборний період


Микола Княжицький, генеральний директор телеканалу ТВі
Європейська комісія у зв’язку з ситуацією навколо українського телеканалу ТВі, не коментуючи безпосередньо перебіг розслідування, звертає увагу влади на ухвалене рішення не проводити перевірки ЗМІ у передвиборний період.

Така позиція комісії щодо ситуації, що склалася навколо ТВі, була озвучена у вівторок у Брюсселі.

«Хоча ми і не можемо коментувати по суті кримінальне розслідування, ми вважаємо, що такого роду податкові перевірки необхідно проводити з особливою обережністю, особливо в передвиборний період», – зазначили в Єврокомісії.

У зв’язку з цим Брюссель нагадав про рішення Верховної Ради України, ухвалене в лютому поточного року, рекомендувати урядовим інституціям, таким, як Державна податкова служба (ДПС), Рада Національного радіо і телебачення, не перевіряти засоби масової інформації в передвиборний період.

В Європейській комісії також обізнані про те, що після таких рекомендацій у березні 2012 року ДПС ухвалила рішення не включати ЗМІ до порядку денного податкових перевірок у другому кварталі поточного року (що було продовжено іншим рішенням, ухваленим у червні, до третього кварталу).

Податкова міліція порушила кримінальну справу проти генерального директора телеканалу ТВі. Миколі Княжицькому інкримінують незаконне формування податкового кредиту у 6 мільйонів гривень. Адміністрація телеканалу відкидає звинувачення і припускає, що податкова перевірка має політичний підтекст.
XS
SM
MD
LG