Доступність посилання

ТОП новини

Чеського шпигуна ув’язнили в Києві (європейська преса)


Прага – Європейські газети інформують про стан взаємин між Чехією й Україною, коли у відповідь на шпигунський скандал, роздутий у Києві, Прага активізувала надання політичного притулку українським опозиціонерам. Оглядачі також звертають увагу на те, що головним ідеологом федералізації України в Києві виступає, як вони говорять, «фаворит Путіна – Віктор Медведчук». Експерти вважають, що Кремль і надалі використовуватиме «енергетичний важіль» як головний козир для того, щоб змусити Україну інтегруватися в проросійські структури на кшталт Митного союзу. Тим часом на Заході скептично ставляться до нової ініціативи опозиції щодо притягнення діючого Президента Віктора Януковича до суду за «зловживання владою».

Чеська Lidove noviny інформує, що суд у Києві засудив до 4 років ув’язнення працівника київського заводу цивільної авіації Сергія Шкурського за, мовляв, «передачу таємної інформації чеській військовій розвідці». Йдеться про те, що Шкурський нібито передав чеським офіцерам у чеському посольстві в Києві, полковнику Зденеку Кубічку та майору Петрі Новотній, документи про перспективи групи підприємств «Південний машинобудівний завод», які виробляють ракети і космічну техніку, а також деталі розробки літаків АН-70 та АН-178 і документацію про систему активної охорони літаків «Адрос». Згадані чеські офіцери були вислані з України, відповідно Чехія вислала двох українських дипломатів із Праги. Lidove noviny не виключають, що одна з причин цього шпигунського скандалу – надання Чехією політичного притулку представникам української опозиції на кшталт колишнього міністра уряду Юлії Тимошенко Богдана Данилишина.

Польська Rzeczpospolita розповідає у вівторок про «українського фаворита Путіна», колишнього главу адміністрації Леоніда Кучми Віктора Медведчука, котрий імпонує президентові Росії не лише через стару дружбу часів перших президентських термінів російського глави, але й тому, що Медведчук за своєю ідеологією є «проросійським політиком», який і сьогодні намагається «розкручувати» в якості «Українського вибору» ідею інтеграції України у проросійські структури на кшталт Митного союзу. Медведчук також намагається просувати сьогодні «заїжджену» і, як вважають більшість експертів, «безперспективну» ідею «федералізації України». Газета також наводить оцінки деяких українських політиків, які наголошують на політичних суперечностях, що мали місце між Віктором Януковичем та Віктором Медведчуком.

Російська «Независимая газета» також опублікувала оцінки експертів, які вважають, що «до реалізації ідеї федералізації України, яку «реанімовано» Медведчуком через кампанію «Український вибір», навряд чи коли-небудь дійде справа, оскільки жоден із українських політиків, будучи при владі, не ризикне взяти на себе таку відповідальність».

Видання russiaprofile.org публікує точку зору московського політичного експерта та кремлівського інсайдера Сергія Маркова, який вважає, що поведінка Володимира Путіна під час візиту до Ялти була зрозуміла. «Поводьтеся серйозно і, як результат, ми вас серйозно оцінимо. Але якщо ви ведете себе як політичні малюки, ми не можемо розцінювати вас серйозно», – зазначає Марков. Він також наголосив, що в Росії лише іронічно розцінюють «проросійськість» Януковича і не сприймають політичні ігри його влади на кшталт поспішного ухвалення закону про російську мову чи ув’язнення минулого року Юлії Тимошенко. Тут же йдеться про те, що зустріч президентів у Ялті «була лише преамбулою до майбутнього, більш серйозного обговорення використання енергетичного комплексу для подальшої інтеграції».

Словацька SME вважає, що кампанія української опозиції з обвинувачення Президента Януковича у зловживанні владою, Конституцією і в переслідуванні опозиції приурочена, насамперед, до початку передвиборчої кампанії до Верховної Ради України і має на меті перемогу опозиції та усунення від влади діючого главу держави. Газета також звертає увагу на відсутність якоїсь реакції адміністрації Президента на такі дії опозиції.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG