Доступність посилання

ТОП новини

Княжицький не виключає арешту в рамках порушеної проти нього справи


Генеральний директор телеканалу ТВі Микола Княжицький не виключає свого арешту в рамках порушеної проти нього кримінальної справи. Про це йдеться у поширеному ним зверненні до Президента України Віктора Януковича та голови Державної податкової служби Олександра Клименка.

«До того, як я дізнався про порушення справи, мені зателефонували з районної поліклініки за місцем моєї реєстрації і повідомили, що туди приходили податкові інспектори з вимогою надати їм мою медичну картку. Таке, як правило, роблять перед тим, як хочуть ув’язнити людину з метою, щоб громадянин не звертався до лікарів, бо нібито немає для цього причин», – написав Княжицький у своєму блозі на «Українській правді».

Гендиректор ТВі наголосив, що, згідно із законодавством, покарання за порушення, які йому інкримінуються, не передбачає позбавлення волі. За його словами, закон передбачає у такому випадку стягнення штрафу «у майже півмільйона гривень та конфіскацію майна». «Але прихід податківців у поліклініку свідчить про те, що, можливо, проти мене порушена й інша справа, що передбачає інший запобіжний захід», – вважає Княжицький.

«Я вимагаю негайного закриття кримінальної справи проти мене та припинення тиску на незалежний канал, а також вибачення переді мною та нашими журналістами. Вимагаю від вас у подальшому припинити тиск на незалежні ЗМІ й дотримуватися законодавства і принципів демократії», – заявив Княжицький.

«Напередодні виборів роботу нашого каналу українська влада хоче заблокувати. Ми проінформуємо про це усі міжнародні організації, які опікуються питаннями демократії і свободи слова, та іноземні уряди. Ми вдячні українським громадянам, журналістам та політичним силам і особисто політикам, які підтримали мене особисто та наш телеканал», – наголосив у своєму зверненні до Януковича Княжицький.

12 липня Державна податкова служба у Києві заявила, що 28 квітня за наслідками проведення позапланової документальної перевірки телеканалу ТВі було виявлено порушення – заниження належного до сплати в бюджет ПДВ на суму понад 3 мільйони гривень. На підставі цього було порушено кримінальну справу проти директора ТОВ «Телерадіокомпанія «Телерадіосвіт» (телеканал ТВі) Княжицького – за частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах).
XS
SM
MD
LG