Доступність посилання

ТОП новини

Луценко: обвинувачення розвалилося, прокурори шукають нових «свідків»


Київ – Київський суд переніс на п’ятницю, 20 липня, розгляд кримінальної справи за звинуваченням колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка стосовно незаконного стеження у справі отруєння екс-президента Віктора Ющенка. Суддя Печерського райсуду дала обвинуваченню додатковий час. Прокурори не змогли довести провини Юрія Луценка, тому «готуватимуть» нових свідків, заявляють адвокати підсудного. За словами самого екс-міністра, «звинувачення розвалилося». Натомість прокурори переконують, що захист панікує.

Представники держобвинувачення просили суд дати їм час для підготовки нових матеріалів справи. Суддя Ганна Медушевська їхнє клопотання формально не розглядала, але суд перенесла. Вона також відхилила клопотання Юрія Луценка про закриття справи. За словами підсудного, прокурори не змогли довести його провину, а тому шукатимуть нових свідків.
Жоден свідок не підтвердив маячню, що Луценко тримав цю справу на особистому контролі. Прокуратура, як я і попереджав цих балбесів, облажалася
Юрій Луценко

«Прокуратура так і не змогла продемонструвати жодного доказу події злочину. Жоден свідок не підтвердив маячню, що Луценко тримав цю справу на особистому контролі. Фактично, звинувачення повністю розвалилося, Прокуратура, яка, як я і попереджав цих балбесів, облажалася, хоче привести нових підготовлених «свідків». Зараз вони знайдуть ще кілька підполковників, яких пообіцяють зробити полковниками, і вони ніби то згадають про те, що щось чули, що Луценко щось там вказував», – заявив Юрій Луценко.

Перехід суду до стадії доповнень викликав паніку захисту – Клименко

Після завершення слухань прокурор Віктор Клименко заявив, що не погоджується з думкою Луценка про відсутність у справі доказів його провини. Водночас, він не зміг пояснити, якими саме документами сторона обвинувачення планує доповнити справу.

«Після завершення допиту підсудного виникла необхідність доповнити матеріали судового слідства, зокрема, шляхом надання письмових документів, підготовка яких безпосередньо в судовому засіданні є неможливою. Хочу також звернути увагу, що перехід суду до стадії доповнень викликав паніку захисту, про що свідчить клопотання ними про відсутність події злочину, що абсолютно категорично спростовано наявними у справі матеріалами», – сказав Клименко.

Представник прокуратури не зміг сказати, чи будуть викликати у справі нових свідків.

Прокурори розуміють, що їм немає з чим йти у судові дебати – Баганець

Адвокат Луценка Олексій Баганець висловив здивування затягуванням судового розгляду. Він припустив, що прокурори попросили про час для доповнення справи, оскільки розуміють слабкість позицій сторони обвинувачення.

«Прокурори, мабуть, самі розуміють, що їм не буде з чим йти у судові дебати, для того, щоб підтвердити пред’явлене Луценку обвинувачення», – відзначив Баганець.

Юрію Луценку висунуто звинувачення у зловживанні владою під час розслідування справи про отруєння колишнього Президента Віктора Ющенка. Суть зловживань, що інкримінуються екс-міністру, зводиться до того, що він у рамках розслідування незаконно продовжив до 18 місяців оперативно-розшукову справу Валентина Давиденка, водія колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка, що дозволяло вести за ним стеження.

У вівторок, 17 липня, на суді Юрій Луценко заперечив підозри, що він тоді хотів догодити Президентові. За словами екс-міністра, кілька років тому в них були такі відносини, що він Віктора Ющенка «лише на три літери не посилав».
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG