Доступність посилання

ТОП новини

Краху гривні не буде, але девальвація можлива (огляд преси)


Київ – Комуністи активно вступили в боротьбу за електорат. Вулиці українських міст заповнені білбордами КПУ. Нинішні «борці» з несправедливістю та олігархами, що «хочуть повернути країну народові», за даними Інституту масової інформації, посіли третє місце з витрат на передвиборну кампанію, уперед пропустивши тільки Партію регіонів і партію Наталії Королевської. Про те, звідки гроші в «пролетарської партії» з’ясувувала газета «День». Деякі експерти видання серед прізвищ фінансистів називають російського бізнесмена Костянтина Григоришина та головного митника Ігора Калетника.

Щоб врятувати вітчизняну енергетику від втрат фінансових ресурсів через дороговизну російського газу, українська влада вирішила модернізувати вуглепром за рахунок китайських кредитів. Однак, на думку експертів «Економічних відомостей», економія блакитного палива та його заміна більш дешевим вугіллям не зможуть стати альтернативою масштабних реформ, запланованих у паливно-енергетичному комплексі.

Український вуглепром продовжує нарощувати видобування, «не помічаючи» гострої кризи збуту продукції. Головні претензії до видобутого вугілля – це нібито низька якість, яка не влаштовує коксохімічні заводи, та водночас зависока ціна. І те, й інше, як переконують керівники шахт, не відповідає дійсності. Більше з проблемою знайомить читачів газета «День» у статті «Тривожний сигнал».

Незначне травневе зниження курсу гривні та прогнози експертів про її девальвацію призвели до того, що українці почали скуповувати долари і забирати гроші з депозитів. Тільки за минулий місяць населення закупило американської валюти на 40 відсотків більше, ніж у травні. Нацбанк запевняє, що краху гривні не буде, хоча визнає: якщо виникне гострий дефіцит валюти, в кінці року девальвації уникнути не вдасться. Про те, що чекає на гривню і як вплинуть на курс парламентські вибори, розповідають «Ізвєстія в Україні».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG