Доступність посилання

ТОП новини

Перше місце в рейтингу гомофобів України посів депутат Царьков


Народний депутат України Євген Царьков (Комуністична партія України) очолив рейтинг «Гомофобний діяч року 2012» за ініціативу повернути до Кримінального кодексу статтю про мужолозтво, повідомив представник правозахисного центру «Наш світ» Олександр Зінченко.

«Перше місце в рейтингу «Гомофобний діяч року» посів Євген Царьков – за радикалізм щодо мужолозтва і прагнення повернути до Кримінального кодексу сталінську статтю за одностатевий чоловічий секс, а також внесення одіозного законопроекту № 8711 (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір, який, зокрема, забороняє пропаганду гомосексуальності серед дітей – ред.)», – сказав Зінченко.

Він процитував слова депутата, через які той удостоєний першого місця в рейтингу гомофобів: «Я – радикальне крило, аж до кримінального їх переслідування хочу це карати ... У Радянському Союзі за таке справедливо було передбачено тюремне ув’язнення!».

Також у списку «Гомофобні діячі року» опинилися кілька інших народних депутатів: Алла Александровська (КПУ) – за думку про те, що «гей-парад у Києві – це ганьба для України», Сергій Кий (Партія регіонів) – за пропозицію «випалювати розпеченим залізом» гей-паради, Володимир Стретович («Наша Україна – Народна самооборона») – за те, що назвав себе «ворогом номер 2» гомосексуалів.

Крім того, у рейтингу гомофобів є член політради ВО «Свобода» Андрій Іллєнко, який висловив думку про те, що гей-парад може якимось чином «очорнити» «Свободу».

Сьогодні також оголосили підсумки рейтингу «ЛГБТ-френдлі діяч року – 2012». Серед тих, хто дружньо висловлюється стосовно секс-меншин, – народні депутати Юрій Стець (НУНС) та Юлія Льовочкіна (Партія регіонів), лідер «Удару» Віталій Кличко, політтехнолог Вадим Карасьов, письменниця Ірена Карпа.

Рейтинг «ЛГБТ-френдлі діяч року» заснований всеукраїнським громадським ЛГБТ-об'єднанням «Гей-форум України» в травні 2011 року разом із рейтингом «Гомофобний діяч року». Підсумки рейтингів визначені експертною групою із семи експертів неурядових організацій та проектів.
XS
SM
MD
LG