Доступність посилання

ТОП новини

Яценюк виніс вирок Конституційному Суду


Київ – Опозиція пропонує ліквідувати Конституційний Суд, заявив Арсеній Яценюк. На його думку, цей орган втратив довіру населення через те, що ухвалив низку неоднозначних рішень. Водночас, експерти відзначають, що конституційне правосуддя в Україні потребує реформування, але не такого радикального. За їхніми словами, достатньо підвищити вимоги до кваліфікації суддів та змінити систему їхнього призначення.
Протягом останніх двох років цей орган не може називатися судом, а ці люди не мають права носити мантії і виступати від імені України
Арсеній Яценюк

Конституційний Суд України є підконтрольним владі, зокрема Президенту, а тому ухвалює рішення за вказівкою з моменту свого створення у 1996 році, заявив голова ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк. Цей орган визнав конституційним можливе скасування недоторканності депутатів парламенту й неконституційним – скасування недоторканності президента й суддів, також він рекордно швидко виніс рішення щодо обрання Голови Верховної Ради, нагадав Яценюк. Відтак, цей Конституційний Суд втратив довіру більшості населення країни, наголосив він.

«Конституційний Суд України повинен бути ліквідований. Цей орган дискредитував себе, починаючи з винесення рішення про те, що два терміни Кучми – це лише один термін. А протягом останніх двох років цей орган не може називатися судом, а ці люди не мають права носити мантії і виступати від імені України. Тому – ліквідація Конституційного Суду і передача компетенції органу конституційної юрисдикції до Верховного суду України, шляхом створення окремої палати», – заявив Яценюк.

Достатньо змінити систему призначень суддів КСУ – експерти

Водночас, на думку колишнього голови Верховного суду України Віталія Бойка, ліквідація Конституційного Суду нині не на часі. Більш актуальним є підвищення кваліфікаційних вимог до суддів, відзначив він.
Ідея була ще у 1995 році, щоб покласти повноваження щодо конституційних питань на Верховний суд України
Віталій Бойко

«Така ідея була ще у 1995 році, щоб покласти повноваження щодо конституційних питань на Верховний суд України. Не погодилися, створили Конституційний Суд. Гадаю, що повертатися до цього питання не треба. Все ж минув час. Єдине, що з моєї точки зору було би доцільним – змінити порядок формування Конституційного Суду і створити певні перепони з точки зору з’ясування кваліфікації», – сказав Бойко.

Проти ліквідації Конституційного Суду і голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. За його словами, існування такого органу цілком відповідає європейській практиці. Водночас, експерт зауважив, що із процесу формування Конституційного Суду має бути виключена політична складова.
Я би виступав не за ліквідацію, а за зміну порядку формування Конституційного Суду
Ігор Коліушко

«Я не розумію, що зміниться, якщо ми просто замість цього Конституційного Суду перекладемо повноваження на палату у Верховному суді, яка так само призначається політичними органами. Я би виступав не за ліквідацію Конституційного Суду України, а за зміну порядку формування Конституційного Суду. Проблема полягає у тому, що Конституція взагалі не дала відповіді на запитання, з кого призначаються судді Конституційного Суду», – зазначив у коментарі для Радіо Свобода Коліушко.

Опозиція, ставши владою, може забути про свої наміри – Джунь

У свою чергу колишній суддя Конституційного Суду В’ячеслав Джунь нагадав, що ідея реформування правосуддя проголошується вже не вперше.
Судова система, тобто процедури та механізми дуже комфортні для тих політичних сил, які у владі
В’ячеслав Джунь

«Судова система, тобто процедури та механізми дуже комфортні для тих політичних сил, які у владі. Коли нові політичні сили приходять до влади, вони не зацікавлені реформувати, щоб судова система залишалася комфортною для влади», – зауважив у розмові з Радіо Свобода Джунь.

Нині Конституційний Суд формується Президентом, Верховною Радою та з’їздом суддів, які призначають по 6 суддів.

За словами Арсенія Яценюка, Об’єднана опозиція виступає за створення «незалежного механізму фінансування судової системи», а також за посилення відповідальності суддів за порушення присяги та ухвалення неправосудних рішень.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG