Доступність посилання

ТОП новини

Об’єднана опозиція закликає світ дати оцінку «агресії влади щодо незалежних ЗМІ»


Порушення кримінальних справ проти незалежних українських ЗМІ перед парламентськими виборами свідчить про те, що влада остаточно перейшла межу між демократією і тоталітаризмом, заявляє рада Об’єднаної опозиції «Батьківщина».

«Події останніх днів – порушення кримінальних справ проти головного редактора незалежного телеканалу ТВі та проти редакції LB.ua – уже ні в кого не викликають сумніву, що Янукович дав команду «фас» на знищення всіх, хто має сміливість уголос говорити правду про його злочинний режим», – зазначено в заяві ради опозиції, оприлюдненій на сайті ВО «Батьківщина» в середу.

В опозиції розцінюють кримінальне переслідування журналістів в Україні як сигнал для всіх незалежних ЗМІ, політичних експертів і діячів, які «мають чітко усвідомити, що віднині кожен, хто у цій країни почувається вільною людиною, сповідує принципи демократії та свободи слова, може бути підданий кримінальному переслідуванню, причому під будь-яким надуманим приводом».

«Закликаємо лідерів Європарламенту, Єврокомісії, всіх громадських діячів світу, дипломатичні установи дати жорстку та принципову оцінку відкритій агресії української влади щодо незалежних ЗМІ в Україні», – наголошується в заяві.

Опозиція висловлює солідарність із журналістами, бажає їм сили й мужності в «нелегкій і нерівній боротьбі» та заявляє про готовність надавати всебічну підтримку й допомогу.

Прокуратура Печерського району Києва відкрила кримінальну справу за фактом порушення таємниці листування народного депутата України Володимира Ландіка (Партія регіонів) інтернет-виданням LB.ua. Крім того, раніше щодо діяльності телеканалу ТВі було порушено кримінальну справу за результатами перевірки роботи каналу, що проводилась у квітні 2012 року.
XS
SM
MD
LG