Доступність посилання

ТОП новини

У Київському метрополітені запрацювали ескалатори нового типу


Київський метрополітен випробовує нові технології
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Київський метрополітен випробовує нові технології

На станції «Виставковий центр» столичного метрополітену розпочалася дослідна експлуатація автоматичних ескалаторів. Вони допоможуть значно заощадити гроші, які держава витрачає на підтримання роботи київського метро, це здійснюватиметься за рахунок використання у системі частотного перетворювача та датчиків руху.

Юрій Рак, головний інженер ескалаторної служби, розповів Радіо Свобода про головні переваги нововведених технологій:

«У період, коли пасажирів немає, і ескалатор стоїть, метрополітен заощаджує на витратах на електроенергію. За добу пробіг ескалатора зменшується, а отже, збільшується період між капітальним ремонтом. Ескалатори безпечні як для пасажирів, так і для самого обладнання, оскільки частотний перетворювач забезпечує плавний пуск та зупинку».

Експлуатація, яку розпочали 16 липня, триватиме до 16 січня 2013 року. Після її закінчення можна буде точно підрахувати розмір економічної вигоди, а, отже, і говорити про переоснащення інших станцій метрополітену.

Нова система ескалаторів була запропонована харківським науково-виробничим підприємством «СКАД» спільно з Кременчуцьким вагонобудівним заводом. Ідею запозичили у торгових центрів, де вже довгий термін діють і користуються популярністю автоматичні ескалатори іноземних виробників.

Слід зауважити, що дана система вітчизняного виробництва вже була випробувана на одній зі станцій Харківського метрополітену.

Станція «Виставковий центр» є найновішою у системі київського метро, її відкрили 27 грудня 2011 року. Станція має конструкцію мілкого закладання, що сприяє використанню технологій автоматичного керування. Для підняття пасажирів на поверхню використовують ескалатори глибиною близько п’яти метрів.

З приводу адаптації киян і гостей міста до «розумного» ескалатора Юрій Рак зазначив, що необхідний лише час для того, щоб вони відчули користь від цього нововведення.
XS
SM
MD
LG