Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» – новий власник українських облгазів?» (огляд преси)


Київ – Уже через 11 днів в Україні знову стартує виборча кампанія. І хоча всі українці знайомі зі сценарієм цього «шоу», суттєві нововведення цьогоріч таки будуть: після десяти років небуття повертається «мажоритарка». Експерти газети «Україна молода» переконані: на «мажоритарку» кинуть достобіса грошей. У Комітеті виборців порахували, що на кожному із 225 округів буде принаймні по два-три кандидати, готових витратити 4-5 мільйонів доларів. А політологи вважають, що передвиборні витрати політиків принесуть зростання 0,5 відсотка ВВП. Утім, ще близько 12 років тому подібні «вливання» виглядали фантастикою. Тоді агітаційні листівки кандидати від демократичних сил друкували самотужки – вночі на власних друкарських машинках і особисто ходили агітувати по квартирах. Зі спогадами колишніх депутатів «Україна молода» знайомить у статті «Про такі вибори зараз можна лише мріяти».

«Газпром» – новий власник українських облгазів?» – у статті під таким заголовком експерти газети «День» прогнозують – наскільки це буде вигідно Україні. Зокрема, одні з них вважають, що сьогодні частиною облагзів володіють українські олігархи. Тому якщо «Газпром» і купить залишки облгазів у держави, то головні торги ще попереду. І саме від рішення українських олігархів, чи продавати свої газові активи, залежатиме межа газової незалежності України. Інші ж експерти «Дня» переконують, що пускати російського монополіста на внутрішній роздрібний ринок – дуже небезпечно. Сьогодні він і так монополіст в оптових постачаннях газу в Україну. Отримання «Газпромом» нових активів у розподільчій мережі України зробить українську економіку ще залежнішою від єдиного монополіста.

Минув рік відтоді, як прем’єр Микола Азаров взяв курс на інтернет і настійно рекомендував спілкуватися з народом в мережі і своїм підлеглим. Газета «Сегодня» з’ясувала, як часто вищі чиновники там бувають, про що пишуть і що у них просять. З’ясувалося, що найактивнішим виявився сам прем’єр: щоп’ятниці близько години він відповідає на запитання користувачів. Про що його найчастіше просять і запитують йдеться в статті «Віртуальний Кабмін».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG