Доступність посилання

ТОП новини

Біля «Українського дому» 5 осіб продовжують голодування


У Києві біля «Українського дому» п’ятеро осіб продовжують голодування на захист української мови, повідомляє УНІАН. Загалом на даний час на сходах біля «Українського дому» знаходиться близько 30 осіб.

Голодувальники зазначають, що прийшли сюди самі і не представляють жодних політичних партій та організацій. Також одна з учасниць акції повідомила, що вночі близько 24-ї години представники «Беркуту» та міліції намагались не пускати до «Українського дому» учасників акції з теплими речами, мотивуючи це тим, що немає дозволу на проведення акції.

Крім того, сьогодні вранці представники «Беркуту» та міліції знову намагались відтіснити мітингувальників. Представники правоохоронних органів мотивували свої дії необхідністю проведення ремонту сходів біля «Українського дому».

Учасники акції повідомили, що вчора до Київської міської державної адміністрації було подано заявку на дозвіл продовжувати акцію, але рішення з цього питання ще немає.

3 липня парламент ухвалив мовний закон. Відразу після голосування біля Українського дому розпочалася акція протесту, яка зібрала близько 700 осіб. Деякі народні депутати оголосили голодування. 6 липня опозиційні політики заявили про завершення акції біля Українського дому, однак небайдужі громадяни вирішили домагатися скасування мовного закону. За час акції до лікарні потрапило кілька учасників голодування. На 18 липня голодувало 17 осіб. Вчора активісти Комітету захисту української мови оголосили про припинення голодування і перехід на новий етап боротьби.
XS
SM
MD
LG