Доступність посилання

ТОП новини

Сирія: ситуація нагнітається, де Асад – не відомо


Сателітне фото Дамаска, де тривають бойові дії
Сирійські військові і бойовики опозиції ведуть бої поруч зі штаб-квартирою уряду в Дамаску в четвер – наступного дня після теракту в столиці, коли загинули, щонайменше, три члени найближчого оточення президента Башара аль-Асада та кілька отримали поранення.

Асад не зробив ніяких публічних заяв після вибуху бомби в середу, і місце його перебування далі не відоме.

За непідтвердженою інформацією опозиційних сирійських джерел і одного західного дипломата, Башар Асад залишив Дамаск незабаром після вбивства його прибічників у середу, і відправився до прибережного міста Латакія, де він керував військовими діями у відповідь на вбивства.

Старший помічник президента Росії Володимира Путіна спростував повідомлення в четвер, що Москва обговорює можливість прийняття в Асада, якщо він втече з Сирії.

Тим часом у четвер мешканці Дамаска повідомляють, що сирійська військова артилерія стріляла по околицях, де від неділі повстанці ведуть боротьбу з урядовими силами.

В результаті обстрілу околиць Таламон і Мідан сотні жителів змушені були залишити свої домівки.

Військові Сирії пообіцяли «очистити Дамаск від терористів» до того часу, як у п’ятницю почнеться Рамадан – жителям районів надається 48 годин, щоб залишити територію.

Рада безпеки ООН у четвер має зустрітися для того, щоб обговорити новий проект резолюції щодо Сирії.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун і спеціальний міжнародний посланник у Сирії Кофі Аннан закликали Раду безпеки ООН схвалити сьогодні посилення санкцій проти Дамаска. Росія і Китай, як очікується, заблокують таку резолюцію.
XS
SM
MD
LG