Доступність посилання

ТОП новини

Населення Великобританії зростає рекордними темпами


Лондон – Оприлюднені перші дані останнього перепису населення засвідчили, що кількість мешканців Великої Британії швидко зростає і одним із найбільших чинників зростання стала імміграція. Довкола статистичних даних британці сперечаються про те, чи перенаселена їхня країна і, що краще: зростання чи скорочення населення?

Наразі стали відомі точні дані про кількість населення Англії та Уельсу станом на 2011 рік. Цифри з Шотландії та Північної Ірландії оприлюднять згодом, але представник британської Національної статистичної служби Ґлен Вотсон каже, що вже виявлені чіткі тенденції для цілої країни.

«Це найбільше зростання населення за час, відколи ми провадимо переписи з 1801 року. Йдеться про додаткові 3,7 мільйона в Англії та Уельсі за останні 10 років. І це становить 7 відсотків приросту. Люди живуть довше, більше народжується, і більше людей іммігрує в країну. Ми вважаємо, що на міграцію припадає 55 відсотків від усього зростання кількості населення за десятиріччя», – пояснює фахівець.

Чимало британців віддавна вважають, що їхня острівна країна невелика і перенаселена. Останній перепис дає підстави вважати, що кількість мешканців Сполученого Королівства зараз становить 62 мільйони і 300 тисяч. Хоча насправді Британія за густотою населення опинилася лише на третьому місці у Євросоюзі після Нідерландів та Мальти.

Стурбованість імміграцією

Більш болісною є тема імміграції. У дискусіях у британських ЗМІ лунають застереження на зразок висловлювань Альпа Мехмета з організації Migration Watch про шкідливість масової імміграції.
Імміграція – це добре, але не на такому рівні. Маємо зараз 2 мільйони безробітних. Безробіття серед молоді становить 20 відсотків
Альп Мехмет

«Це абсолютно безпрецедентно. Йдеться про чверть мільйона людей. Такого ніколи не було. Звичайно, імміграція – це добре, але не на такому рівні. Треба думати про житло, сферу обслуговування, транспорт. Ми маємо зараз 2 мільйони безробітних. Безробіття серед молоді становить 20 відсотків. Я не думаю, ­– каже Мехмет, – що зараз найкращий час для сприяння масовій імміграції».

Такі погляди у Британії досить поширені. Під тиском громадської думки уряд намагається обмежити кількість іммігрантів і вдається до кроків з метою асиміляції новоприбулих із вимогами вивчення англійської мови та законів і основних британських цінностей.

Більш ліберальні діячі на зразок Метта Кавани з Institute for Public Policy Research закликають поглянути і на позитиви.
Не варто думати про зростання населення як про щось погане. Більше людей – це більше працівників, які платять більше податків
Метт Кавана

«Я вважаю, що не варто думати про зростання населення як про щось погане. Більше людей – це більше працівників, які платять більше податків. Багато країн вважали би, що це добре. Погляньте на ті країни, де населення зменшується, або, навіть, статичне. Вони не дуже цим задоволені. Вони стурбовані цим», – каже оглядач. Але це радше думка лише частини еліти країни, а не настрої більшості суспільства, тому нові дані перепису будуть підштовхувати політиків до ще більших намагань обмежувати імміграцію.

Тим часом у Британії є й активісти, які стверджують, що зростання кількості людей становить надто велике навантаження для довкілля та на природні ресурси. Такі люди закликають навіть до заохочення родин народжувати не більше двох дітей. Але такі пропозиції ще серйозно не сприймають.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG