Доступність посилання

ТОП новини

Унікальний контрабандний тунель виявили між Словаччиною та Україною


Словацька поліція виявила на кордоні з Україною тунель, завдовжки майже в 700 метрів. Поліція припускає, що упродовж року тунель використовували контрабандисти для перевезення неоподаткованих товарів, головним чином, цигарок.

Імовірного організатора контрабандних перевезень та водія вантажівки з цигарками вдалося заарештувати.

Словацько-український кордон, який є зовнішнім кордоном Європейського союзу та Шенгенського простору, дуже строго охороняється.

«Тунель був побудований за найновішими професійними технологіями», – повідомив журналістам у четвер начальник словацької поліції Тібор Ґаспар.

За його словами, 480 метрів тунелю від загальної протяжності лежать на словацькому боці і закінчуються в промисловому районі між селами Vyšné та Nižné Nemecké.

Тунель побудований на глибині шести метрів, діаметром в один метр – це, як вважає поліція, достатні параметри для нескладного переміщення товарів.

Словацькі поліцейські кажуть, що контрабандисти використовували тунель за допомогою найновішої техніки: спершу «товар» з України прибував маленьким потягом, а на словацькому боці його перекладали до вантажівки, в якій було достатньо місця для перевезення 15 тисяч блоків цигарок.

Міністр внутрішніх справ Словаччини Роберт Калиняк додав, що такий тунель є «унікальним випадком у наших широтах». Він не виключив, що на додаток до контрабанди товарів тунель могли використовувати і для нелегальної міграції.

Словацька поліція повідомила, що стежила за контрабандистами упродовж декількох тижнів. Під час затримання вантажівки вилучили 13 000 коробок тютюнових виробів.

Міністр фінансів Петер Казімір припускає, що контрабандисти могли завдати шкоди державі на 50 мільйонів євро тільки за неоподатковані цигарки.

Тунель під словацько-українським кордоном порівнюють з аналогічними – між Сполученими Штатами і Мексикою, які використовуються для контрабанди наркотиків до США.

Раніше словацька поліція виявляла контрабандні цигарки, в основному, в
тайниках автомобілів, у вантажних вагонах із залізною рудою чи ж у пластмасових бочках у ріці Уж, що протікає Україною.
XS
SM
MD
LG