Доступність посилання

ТОП новини

Чи виконуватиме Україна рекомендації Світового банку?


Київ – Світовий банк знизив цьогорічний прогноз зростання української економіки до двох відсотків. У четвер у Києві фахівці оприлюднили конкретні рекомендації, як зменшити економічні негаразди. Представники української влади погоджуються, що ризики є, але деякі поради з-за кордону називають надто суворими.

У 2012 році економічна активність в Україні сповільнилася у зв’язку зі зниженням зовнішнього попиту та кризу в Єврозоні, заявив на прес-конференції в Києві старший економіст представництва Світового банку в Україні Руслан Піонтківський. Покращення економічної ситуації і в регіоні, і у світі слід очікувати у 2014-му, каже економіст. Втім, проблему розбалансованості української економіки Світовий банк радить вирішувати зараз, незалежно від того, що відбувається в світі.

«Потрібно буде змінювати економічну політику. Це стосуватиметься і посилення фіскальної політики, зменшення дефіцитів, зростання соціальних виплат і зарплат у більшій відповідності зі зростанням об’єктивності праці, відмови від суворої монетарної політики, яка базується на, де-факто, прив’язці до валютного курсу до долара», – сказав Піонтківський.

За оцінками Світового банку, в результаті такої монетарної політики, Україна втратила зі своїх резервів із початку року два з половиною мільярди доларів. Дірку в державному бюджеті проїдають нові соціальні ініціативи влади, через які, зокрема, цьогорічний дефіцит в Україні може зрости до 5 відсотків ВВП.

Вимоги Світового банку завищені – Горбаль

Політики із Партії регіонів кажуть, що вимоги Світового банку є завищеними, хоча й визнають існування проблем, зокрема з кредитуванням та торгівлею.

«Рекомендації жорсткуваті, тому що ризики подвоюються з огляду на ситуацію в світі. Просто з огляду на світову економічну ситуацію нам, звичайно, показують, що ось є ризики такі то й такі то, просимо звернути на це увагу», – говорить член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Василь Горбаль.

Економічна політика зміниться хіба що після виборів – експерт

На думку виконавчого директора Центру соціально-економічних досліджень «Case» Дмитра Боярчука, влада не буде виконувати поради Світового банку, а їхнє оприлюднення свідчить, що спільної мови сторони не знайшли.
Думаю, що поради, як завжди, виконуватись не будуть
Дмитро Боярчук

«Думаю, що поради, як завжди, виконуватись не будуть. Ці рекомендації Світовий банк висловлює, коли попередні консультації не виконуються, й тоді банк просто виходить і говорить на публіку, для того, щоб таким чином, так би мовити, задовольнити свою совість і повідомити людей, що вони все-таки в курсі того, що відбувається», – сказав Радіо Свобода Дмитро Боярчук.

Кардинальні зміни в українській економічній політиці стануться після виборів, вважає український експерт.
Після виборів очікується, що Нацбанк «відпустить» гривню – дозволить їй девальвувати більш сміливими кроками, будуть підвищені комунальні тарифи
Дмитро Боярчук

«Після виборів очікується, перш за все, що Нацбанк «відпустить» гривню – дозволить їй девальвувати більш сміливими кроками, в руслі девальвації відповідно послабиться монетарна політика, будуть підвищені комунальні тарифи і можна очікувати певне послаблення податкового тиску», – зазначає Дмитро Боярчук.

За прогнозом Світового банку, до кінця цього року інфляція в Україні становитиме 6,1 відсоток, а наступного року зросте до майже 9,5 відсотків.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG