Доступність посилання

ТОП новини

США переживають спеку, якої не було понад 50 років


Нью-Йорк – Посуха на середньому заході США спричинила значне подорожчання продуктів харчування. За інформацією Національного центру кліматичних даних у Вашингтоні, нічого подібного країна не переживала від 1956 року. За прогнозами синоптиків, ця спека триватиме і у наступні тижні.

У нью-йоркських супермаркетах відчутно подорожчали продукти. Якщо торік десять качанів кукурудзи продавали по 2 долари, то нині продають по 80 центів за штуку. Подорожчали молоко, м’ясо та олія. Причина – посуха у сільськогосподарських штатах середнього заходу і в таких південних штатах, як Техас, Луїзіана, Арканзас, Міссісіпі та Джорджія.

Сорокаградусна спека ускладнює ситуацію з водою – пересихають річки та потерпають зрошувальні системи. Обміліла навіть Міссісіпі, найбільша річка Америки. Ріка Арканзас, чиї води раніше спадали з гір, нині стікають струмочками.

Дейл Мауч, колорадський фермер, указує на глибокі тріщини у грунті, на якому стоїть мертва кукурудза. Він розповідає, що висох зрошувальний канал Fort Lyon, водою з якого користувалися чотири генерації його родини.

«Це вперше сталося, що ми дійшли до нульового рівня води ще перед 4 липня. Це щось неймовірне. Упродовж 152 років такого ніколи не траплялося», – говорить фермер.

У Канзасі схожа картина: мертві поля, обмілілі річки.

Міссісіпі завглибшки один метр

У штаті Ілінойс Міссісіпі обміліла так, що навіть баржі з пласким дном не можуть проходити з повним вантажем.

Марк Местмакер, власник транспортної кампанії, що перевозить вантажі баржами, каже, що у місті Іст-Сент-Луїс глибина Міссісіпі зменшилася настільки, що подекуди ледве сягає метра там, де два місяці тому було 7 метрів.

«Вже понад тридцять днів у нас не було жодного дощу, – пояснює Местмакер. – Та й навіть якби були опади, скажімо, 5-7 сантиметрів, у цьому районі все настільки сухе, що грунт поглине ту воду надто швидко, щоб вплинути на глибину ріки».

Прогнози погоди на наступні тижні не обіцяють значних змін.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG