Доступність посилання

ТОП новини

Справу Луценка, пов’язану з отруєнням, можуть скоро закрити – адвокат


Адвокат екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка Олексій Баганець вважає, що справу щодо його підзахисного за зміненим обвинуваченням може бути закрито вже в серпні поточного року у зв’язку із завершенням терміну давності.

Як розповів Баганець журналістам після завершення судового засідання Печерського районного суду міста Києва в п’ятницю, трирічний термін давності, передбачений для притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 367 Кримінального кодексу України (службове недбальство) завершується приблизно 6-8 серпня 2012 року.

«Якщо завершуються терміни давності, суд має право закрити кримінальну справу. Це єдиний для прокуратури вихід зі сформованої ситуації, оскільки довести обвинувачення за статтею 364 (зловживання службовим становищем) вона не змогла», – наголосив він.

Адвокат зазначив, що прокуратура не змогла визнати «очевидного факту - відсутності складу і події злочину, про що захист неодноразово говорив раніше». «Наскільки я зрозумів, вони знайшли вихід із ситуації: перекваліфікували на ту статтю, за якою завершуються терміни давності притягнення до кримінальної відповідальності», – сказав Баганець.

Як повідомлялося, прокуратура перекваліфікувала обвинувачення Луценка у справі, пов’язаній з отруєнням третього президента України (2005-2010) Віктора Ющенка зі статті про зловживання владою або службовим становищем на статтю про службове недбальство. Таким чином, прокуратура «пом’якшила» обвинувачення, оскільки максимальне покарання за службове недбальство – це позбавлення волі строком до 3 років, тоді як зловживання владою передбачає більш сувору санкцію.

27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі. Луценка затримали 26 грудня 2010 року.
XS
SM
MD
LG