Доступність посилання

ТОП новини

Євгенія Тимошенко: «Українській опозиції відрубали голову» (європейська преса)


Прага – Західна преса опублікувала інтерв’ю дочки Юлії Тимошенко, Євгенії, яка вважає, що з ув’язненням мами українська опозиція була «позбавлена голови» і після цього «немає сильного лідера, котрий би міг вести за собою опозицію». Експерти попереджають, що найближчим часом Україні загрожує ще й «нафтова пастка», про що свідчить зростання залежності українських нафтопереробних заводів від російської нафти. Оглядачі також звертають увагу на те, що Україна вирішила конкурувати з американською кукурудзою на китайському ринку.

Чеський часопис Respekt оприлюднив чергове інтерв’ю дочки Юлії Тимошенко, Євгенії, в якому вона стверджує, що з ув’язненням мами «українській опозиції відрубали голову і поряд з мамою немає іншого сильного лідера, котрий міг би вести за собою опозицію, планувати стратегію, брати на себе відповідальність». Євгенія також зауважила, що ув’язнення мами зблизило їх і вона інакше дивиться на мамину політичну кар’єру, аніж сама мама, і «значно більше переживає за життя й здоров’я мами». Євгенія також сказала, що вони з мамою очікували з початку 2010 року судового процесу над нею, а пізніше стало зрозуміло, що вся судова система в Україні повністю потрапила під контроль Партії регіонів і Президента Януковича. Дочка українського опозиціонера висловила переконання, що її мама ніколи не брала і не давала хабарів і завжди чесно займалася бізнесом та політикою, тому неможливо звинуватити Юлію Тимошенко в корупції чи «переслідуванні особистих інтересів». Відповідаючи на запитання про ув’язнення батька, Олександра Тимошенка, Євгенія зазначила, що «половина колишніх колег батька по енергетиці тепер сидять у парламенті і дуже енергійно намагаються зробити його винним», бо всупереч вердикту Верховного Суду від 2005 року, справу Тимошенка знову відкрили у Києві. Відповідаючи на запитання чеського часопису, чи не занадто «одностороння Євгенія Тимошенко у захисті своїх батьків», дочка українського опозиціонера сказала: «Моя мама мужня, інтелігентна, вона ніколи б не опускалася до хабарів, якщо сама змогла заробити ці гроші чесно». Євгенія також вважає марними побоювання в ЄС, що Президент Янукович може наблизити Україну до Росії і характеризує українського главу, як промоутера власних інтересів при владі в державі, та його намагання «монополізувати цю владу». «Якщо Європа вважає, що Україна наближається до Росії, то вона помиляється», – підсумовує Євгенія Тимошенко. Вона відмовилася коментувати авторитаризм у Росі і наголосила: «Із нашого боку президент Путін, що б ви про нього не думали, сприймається як той, хто щонайменше захищає свої національні інтереси. Зовнішня політика Росії під його керівництвом стала кращою, люди у світі його шанують».

Московська «Независимая газета» вважає, що в намаганнях диверсифікації джерел постачання газу Україна може потрапити в іншу енергетичну залежність – від постачання російської нафти. І в цьому їй можуть «посприяти» такі олігархи, як Дмитро Фірташ, котрий має наміри посилити контроль за енергетикою. Він заявив журналістам: «Ми плануємо придбати нафтопереробний завод і мережу заправок, але поки що не скажу, про які підприємства йдеться». Хоча представники української опозиції заявляють, що Фірташ має наміри купити Лисичанський НПЗ і це «не урядова ініціатива, а наміри олігархів, оприлюднені урядом». Посилення приватної позиції на НПЗ веде до збільшення закупівель нафти в Росії та посилення нафтової залежності України.

Reuters інформує, що Україна збирається підписати угоду з Китаєм про збільшення експорту на китайський ринок української кукурудзи, бо посуха в США нині створює для цього сприятливі умови. До кінця року українські аграрні фірми можуть почати відправляти до Китаю понад 2 мільйони тонн кукурудзи на рік і з часом збільшити цей експорт на китайський ринок до 10-15 мільйонів тонн. Один із бізнесменів UkrLandFarming Олег Бахматюк каже, що в Пекіні, куди він прибув разом із главою МЗС України Костянтином Грищенком, китайців цікавить не лише українська кукурудза, що на 20 відсотків дешевша від американської, але й також українське сало, кури та інші сільськогосподарські товари з України.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG