Доступність посилання

ТОП новини

Розпочався священний для мусульман місяць Рамазан


Сімферополь – У мусульман України, найбільша громада яких живе у Криму, у п’ятницю почався священний місяць – Рамазан. Місяць молитов і доброчинних справ, під час якого віруючі від світанку до заходу сонця дотримуватимуться суворого посту – заборони на їжу і пиття. У Криму Рамазан розпочався з ранкових намазів, ще до сходу сонця у всіх мечетях півострова лунала спеціальна молитва «Таравіх», яка читається кожної ночі цього священного місяця.

У зверненні муфтія мусульман Криму хаджі Еміралі Аблаєва до одновірців мовиться, що Рамазан – місяць молитви і читання Корану, час для спокути і доброчинності, вдосконалення своєї моральності і духовності. «Це місяць єднання і духовного розвитку, оскільки Всевишній приписав у Рамазан піст, який дає людству можливість наблизитися до Бога і переосмислити свій образ життя», – зазначив хаджі Еміралі Аблаєв.

Він висловив упевненість, що попри спеку, яка зараз стоїть у Криму, мусульмани гідно її витримують, бо «цього хоче Всевишній і хочуть ті, хто поститься». Муфтій наголосив, що в Корані мовиться: «Всевишній дає нам такий вантаж, який ми можемо перенести». Водночас, якщо мусульманин погано себе почуває, або мусить працювати у спеку на сонці, то йому дозволяється якийсь час не дотримуватися посту, але після закінчення Рамазану він має постувати стільки днів, скільки пропустив під час священного місяця.

Час для милосердя

Дату цьогорічного початку Рамазану для українських одновірців за місячним календарем спільно визначили Духовне управління мусульман Криму і Духовне управління мусульман України «Умма».

Це рішення підтримали у Всеукраїнській асоціації «Аль-Раід», де пояснили, що піст для мусульман – час духовного очищення, віруючі утримуються від їжі, пиття й подружніх інтимних стосунків від світанку до заходу сонця. Саме протягом Рамазану мусульмани намагаються бути особливо щедрими, а колективні молитви й спільна участь в добрих справах згуртовує їх, адже, як сказано в Корані, «віруючі, як чоловіки, так і жінки, – друзі один одному».

За традицією, Духовне управління мусульман Криму щовечора проводитиме в головній міській мечеті Кебір-джамі «іфтари» – благодійні вечері для старших людей і для тих, хто цього потребує.

Рамазан завершується з появою на небі місяця-молодика. Наступного, після його появи, ранку настає свято розговіння Ід аль-фітр, або кримськотатарською – Ораза-байрам. Цього року це одне з двох найбільших свят в Ісламі відзначатимуть 19-21 серпня. Його перший день у Криму святкуватиметься офіційно і для кримських мусульман – це вихідний день.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG