Доступність посилання

ТОП новини

Свободівці поширили фальшивий лист ОДА про мову


Львів – Передвиборча кампанія на Львівщині може бути побудована на цинізмі та намаганні обманути людей, наголошують експерти. Як з’ясувало Радіо Свобода, львівські депутати від опозиції поширили непевірений документ про дражливе для регіону мовне питання, який виявився фальшивкою.

На одній із останніх прес-конференцій депутати-свободівці від обласної і міської рад вкотре згадали і продемонстрували копію листа №5/2-5590/0/2-12/4-13 Львівської обласної адміністрації до Верховної Ради щодо проекту закону про мову, в якому буцімто адміністрація підтримує законопроект «Про засади державної мовної політики», що, мовляв, відбулись з цього питання громадські слухання.

Комітет Верховної Ради транспорту і зв’язку на інформаційний запит Радіо Свобода надіслав копію листа ОДА до Верховної Ради із цим же номером, але там ні слова немає про підтримку законопроекту, а йдеться про незадовільний стан вулиці та автодороги у Дрогобичі. Жодного листа від Львівської ОДА про мовний закон у Верховній Раді не отримували, повідомили Радіо Свобода в Інформаційному управлінні Апарату Верховної Ради.
Лист Львівської ОДА (оригінал)
Лист Львівської ОДА (оригінал)

Лист Львівської ОДА (фальшивка)
Лист Львівської ОДА (фальшивка)
Брехня на виборах – норма?

Депутат Львівської облради від ВО «Свобода» Ірина Сех пояснила Радіо Свобода, що копію листа їм принесла «певна людина», і хоча обласна адміністрація заявила, що це фальшивка, але це не так. Втім, дізнавшись про інформаційний запит Радіо Свобода, Ірина Сех зауважила, що обласна адміністрація вичікує, «нехай обласна адміністрація скаже, що ми засуджуємо цей законопроект, хай звернеться до Президента, щоб не підписав його».

Поширення неперевіреної інформації – нормальне явище у передвиборчий час, зауважив у коментарі експерт з виборчих питань Роман Кошовий. Політики намагаються підсилювати існуючий серед людей стереотип «злочинної влади», хто б у ній не був. А поширення фальшивого листа є ще й свідченням того, що людей і надалі пробують обманювати, вважає оглядач.

«Людина, яка піде на вибори і говоритиме правду, що саме зможе у парламенті реально змінити, які потрібно ухвалити закони, нецікава виборцям і така людина програє. Люди хочуть чути, що все буде прекрасно в Україні і все зміниться моментально, як кандидат любить Україну. Виборцям, як це не прикро говорити, більше подобаються емоції», – зазначає Роман Кошовий.

Тому виборці на Львівщині голосуватимуть не раціонально, а емоційно, зауважує експерт. Він застерігає: з маленької брехні народжується велика і ще більше зростає недовіра людей до влади і політиків будь-яких партійних кольорів.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG